تاکید سخنگوی قسام بر اسارت گروه جدیدی از صهیونیست‌ها

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تاکید سخنگوی قسام بر اسارت گروه جدیدی از صهیونیست‌ها به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «ابوعبیده»، سخنگوی گردان‌های قسام اعلام کرد که جنگ و درگیری با دشمن صهیونیستی در مناطق مختلف ادامه دارد.
ابوعبیده بیان کرد که مبارزان قسام توانستند خود را به نزدیکی عسقلان برسانند.
وی گفت که مبارزان فلسطینی موفق به اسارت گروه جدیدی از نیروهای دشمن و انتقال آن‌ها به نوار غزه شدند.
سخنگوی قسام اظهار داشت که مجاهدان ما امروز به نتکاعیم رسیدند و در آنجا صهیونیست‌های زیادی کشته و زخمی شدند.
ابوعبیده گفت: دشمن اسرای خود را پس از اینکه به دست مقاومت افتادند، به قتل رساند.
از سوی دیگر، مبارزان قسام پس از نفوذ به خطوط پشتی دشمن و اسارت گروهی از صهیونیست‌ها، طبق دستورات محمد ضیف فرمانده کل این گردان‌ها به شیوه‌ای زیبا و انسان‌دوستانه با اسرای اسرائیلی رفتار کرده و می‌گوید طبق آموزه‌های دین اسلام ما کاری به زنان و کودکان نداریم.
همچنین هلال احمر فلسطین اعلام کرد که جوانی فلسطینی در درگیری‌های شهرک بیتا در جنوب نابلس به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیده است. همزمان، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که یک فلسطینی دیگر در ایست بازرسی قلندیا در قدس اشغالی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده است.
بدین ترتیب شمار شهدای کرانه باختری از صبح امروز به ۶ نفر افزایش یافت.
روزنامه واشنگتن پست هم به نقل از منابع آگاه نوشت که دولت بایدن از کنگره اعتبارات جدیدی را برای کمک به «اسرائیل» در کنار کمک به اوکراین درخواست خواهد کرد.
از طرف دیگر، سخنگوی گردان‌های قدس در سخنانی اعلام کرد که مقاومت بار دیگر تأیید می‌کند که به تعهدات خود در دفاع از مسجد الاقصی پایبند است.
به گفته سخنگوی گردان‌های قدس، امروز برای پاسداری از مقدسات و شکستن ظلمی که در حق زندانیانمان در زندان‌ها انجام می‌شود ایستاده ایم.
سخنگوی گردان‌های قدس افزود که ما در مقاومت باید ابتکار عمل را به دست می‌گرفتیم و طوفان الاقصی را به آتش می‌کشیدیم.
سخنگوی گردان‌های قدس همچنین گفت: تاریخی که غزه با مردانش می‌سازد نباید محدود به نوار غزه بماند. از برادران خود در کرانه باختری می‌خواهیم برای ادامه مقابله با اشغالگران تلاش کنند.
همزمان، وزارت خارجه امارات اعلام کرد که حملات حماس به «شهرک‌ها و روستاهای اسرائیلی» در نزدیکی نوار غزه تشدید وضعیت خطرناکی است.
رسانه‌های اسرائیلی نیز اعلام کردند که ۴۰ نفر از نیروهای پلیس مرزی کشته، ۱۲۰ نفر زخمی شدند و ارتباط با ۱۸ نفر دیگر در جنوب قطع شد.
المیادین هم گزارش داد که اولین هواپیمای امدادی نظامی از یکی از پایگاه‌های آمریکایی در اردن به اسرائیل رسید.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حدود ۸۰۰ هدف را در نوار غزه برای حماس و جهاد اسلامی منهدم کردیم.
منابع عبری زبان همزمان اعلام کردند که آمریکا قصد اعزام کشتی‌های جنگی و ناو هواپیمابر خود به نزدیکی فلسطین اشغالی را دارد و برخی منابع به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کردند که ناو هواپیمابر این کشور در حال اعزام به شرق دریای مدیترانه برای کمک به تل آویو است.
خبرنگار الجزیره نیز اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیل به خانه‌ای در اردوگاه آوارگان بوریج در مرکز نوار غزه حمله کردند.
الجزیره همچنین افزود که قایق‌های توپدار اسرائیلی سواحل غزه را با موشک هدف قرار می‌دهند.
از سوی دیگر گزارش‌ها نشان می‌دهد که در نتیجه عملیات طوفان الاقصی و نفوذ مبارزان مقاومت به اراضی اشغالی، صهیونیست‌ها دچار سردرگمی شده‌اند.
منابع عبری گزارش دادند: در شهرک‌های اطراف غزه آشوب حکم‌فرماست و تعداد افرادی که به اشتباه کشته یا زخمی می‌شوند در حال افزایش است.
این منابع در اشاره به دلیل این آشوب‌ها اعلام کردند که شهرک‌نشینان صهیونیست به فرمان ایستِ نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی توجهی نمی‌کنند، زیرا فکر می‌کنند که طرف مقابل از مبارزان حماس هستند که لباس نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی را به تن کرده‌اند.
از سوی دیگر نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی با مشاهده تمرد شهرک‌نشینان از فرمان ایست، گمان می‌کنند که طرف مقابل آنان فلسطینی هستند و در نتیجه به سوی شهرک‌نشینان تیراندازی می‌کنند. امیدوارم از خبر تاکید سخنگوی قسام بر اسارت گروه جدیدی از صهیونیست‌ها راضی بوده باشید.

تاکید سخنگوی قسام بر اسارت گروه جدیدی از صهیونیست‌ها  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۹ ۰۲:۴۲:۳۰