تاکید بیش از ۱۰۰ کشور و نهاد جهانی بر پایبندی به اصل «چین
واحد»

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تاکید بیش از ۱۰۰ کشور و نهاد جهانی بر پایبندی به اصل «چین
واحد»
به گزارش سوالات شرعی و احکام، رسانه‌های چینی روز شنبه در گزارشی با اشاره به بیانیه مائو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کردند که بیش از ۱۰۰ کشور و سازمان بین المللی به طور رسمی، پایبندی خود را به اصل «چین واحد» تاکنون اعلام کرده‌اند.
خبرگزاری شینهوا توضیح داد: مائو این اظهارات را در یک کنفرانس خبری در روز گذشته (جمعه) در پاسخ به آنچه دنیس فرانسیس، رئیس ۷۸ امین مجمع عمومی سازمان ملل در شبکه ایکس نوشت و تاکید کرد که مجمع عمومی سازمان ملل متحد به اصل «چین واحد» طبق قطعنامه شماره ۲۷۵۸ سازمان ملل متحد پایبند خواهد بود.
وی در نشست خبری خود افزود که اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ سه آن)، اتحادیه عرب، اتحادیه آفریقا و سازمان همکاری شانگهای مجدداً حمایت خود را از اصل «چین واحد» طی روزهای گذشته به اشکال مختلف اعلام کرند.
سخنگوی وزارت خارجه چین در بخش دیگری از اظهارات خود با تقدیر از موضع کشورها و سازمان‌های جهانی حامی اصل «چین واحد» گفت: تا کنون بیش از ۱۰۰ کشور و سازمان بین المللی به طور علنی، پایبندی خود را از اصل «چین واحد» اعلام کرده‌اند.
پیشتر «دنیس فرانسیس»، رئیس هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد چندی پیش پیامی را در پلتفرم اجتماعی «X» منتشر و بار دیگر بیان کرد که مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر اساس قطعنامه ۲۷۵۸ این مجمع اقدامات مربوطه را انجام داده و از اصل چین واحد پیروی می‌کند.
در روزهای اخیر نهادهای بین‌المللی چون «آسه آن»، «اتحادیه عرب»، «اتحادیه آفریقا» و «سازمان همکاری شانگهای» نیز حمایت خود را از اصل چین واحد به طرق مختلف تکرار کرده‌اند.
سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری هنگام پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: «اصل چین واحد، اجماع عمومی جامعه بین‌المللی و هنجار اساسی روابط بین‌الملل است. تا کنون بیش از ۱۰۰ کشور و سازمان بین‌المللی علناً پایبندی خود به اصل چین واحد را تأیید کرده‌اند.
گفتنی است که چین پیشتر از مواضع مداخله‌جویانه وزارت خارجه آمریکا در مورد نتایج انتخابات در منطقه تایوان و موضوع استقلال آن از چین انتقاد کرده بود.
پیش از این، وانگ یی، وزیر خارجه چین به دنبال روی کار آمدن یک سیاستمدار ضد پکن در تایوان، اعلام کرد که نتیجه انتخابات این حقیقت اساسی که تایپه بخشی از چین است را تغییر نمی‌دهد.
وزیر خارجه چین در واکنش به پیروزی ویلیام لای چینگ- ته در انتخابات ریاستی تایوان، گفت: نتایج انتخابات رهبری منطقه‌ای تایوان این حقیقت اساسی که فقط یک چین در جهان وجود دارد و تایپه بخشی از آن است را تغییر نخواهد داد.
وانگ پیشتر در یک کنفرانس خبری نیز اعلام کرده بود که انتخابات منطقه‌ای تایوان جز امور داخلی چین است و نتایج آن، اجماع عمومی جامعه بین‌المللی را برای پایبندی به اصل چین واحد تغییر نمی‌دهد. امیدوارم از خبر تاکید بیش از ۱۰۰ کشور و نهاد جهانی بر پایبندی به اصل «چین
واحد»
راضی بوده باشید.

تاکید بیش از ۱۰۰ کشور و نهاد جهانی بر پایبندی به اصل «چین
واحد»  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۱ ۰۲:۳۷:۵۲