تاسیس جنبش دانشجویی حامی فلسطین در مصر با حمایت اساتید
دانشگاهی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تاسیس جنبش دانشجویی حامی فلسطین در مصر با حمایت اساتید
دانشگاهی
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین صدها نفر از دانشجویان دانشگاه‌های مصر به همراه برخی از اعضای هیأت علمی بیانیه‌ای را در این خصوص امضا کرده‌اند.
این دانشجویان به روزنامه القدس العربی اعلام کردند در صورتی که دانشگاه‌ها از تأسیس رسمی این جنبش ممانعت کنند آن را یک «خانواده دانشجویی» اعلام خواهند کرد.
آنها افزودند هدف اصلی تأسیس کمیته‌هایی برای تحریم کالاهایی است که حامی رژیم صهیونیستی هستند.
در بیانیه اولیه این جنبش آمده است: دانشجویان مصری از گذشته وجدان بیدار ملت مصر بوده که بیانگر رنج‌ها و آرزوهای این ملت هستند و در این مسیر باقی خواهند ماند، علاوه بر آنکه ادامه جنبش دانشجویی اصیلی است که در گذشته همیشه طلایه‌دار نیروهای ملی و بیانگر خط مشی آنها بوده است.
در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: از زمان تأسیس رژیم صهیونیستی و خروج استعمار انگلیسی درگیری با این رژیم و مساله آزادی فلسطین مسأله‌ای اول ملی در وجدان عموم مردم مصر به ویژه جنبش دانشجویی بوده است.
لازم به ذکر است جنبش‌های دانشجویی اخیراً در برخی کشورهای جهان اوج گرفته و مهمترین نمونه آن در آمریکا قابل مشاهده است به طوری که دانشگاه‌های این کشور صحنه اعتراضات و تحصنات مختلف در مخالفت با تجاوزات ادامه‌دار رژیم صهیونیستی به نوار غزه است.
از سوی دیگر، دانشگاه‌های اسپانیا روابط با دانشگاه‌های اسرائیلی را قطع کردند. در همین ارتباط منابع خبری اعلام کردند که ۵۰ دانشگاه اسپانیایی روابط خود را با دانشگاه‌های اسرائیلی قطع کردند.
این اقدام در حمایت از غزه و محکومیت نسل‌کشی ارتش رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین انجام گرفته است.
طی هفته جاری نیز دانشگاه‌های اسپانیا به جنبش جهانی دانشجویی برای حمایت از فلسطین پیوستند و دانشجویان دانشگاه‌های اسپانیا در شهر مادرید پایتخت این کشور نیز در ابراز همبستگی با فلسطین چادرهایی برپا کرده و خواستار پایان جنگ در نوار غزه و توقف سرمایه گذاری ها در اراضی اشغالی شدند.
به گزارش شبکه تلویزیونی اِی بی سی نیوز، در اسپانیا ده‌ها دانشجو بیش از یک هفته را در یک چادرهای معترضان حامی فلسطین در پردیس دانشگاه «والنسیا» گذرانده‌اند. گزارش این رسانه در این خصوص حاکیست که اردوهای مشابهی از روز دوشنبه در دانشگاه بارسلونا و دانشگاه کشور باسک هم برپا شد. گروهی به نمایندگی از دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی مادرید اعلام کردند که اعتراضات خود را در روزهای آینده علیه جنگ افزایش خواهند داد.
این در حالیست که تظاهرات‌های مشابهی نیز در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و در محکومیت جنایت‌های اشغالگران قدس در غزه در سراسر جهان به صورت روزانه در حال برگزاری است. امیدوارم از خبر تاسیس جنبش دانشجویی حامی فلسطین در مصر با حمایت اساتید
دانشگاهی
راضی بوده باشید.

تاسیس جنبش دانشجویی حامی فلسطین در مصر با حمایت اساتید
دانشگاهی  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۱۰ ۰۲:۳۹:۴۲