تاریخ پایان فصل صید میگو در استان بوشهر مشخص شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تاریخ پایان فصل صید میگو در استان بوشهر مشخص شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، عقیل امینی یکشنبه شب در نشست کمیته مدیریت صید استان بوشهر اظهار داشت: ۸۶۹ هزار تن میگو تا تاریخ ۱۸ شهریور در استان بوشهر صید شده است که این میزان صید به نسبت مشابه سال قبل ۲۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: بر اساس اعلام پژوهشکده میگوی کشور و مصوبه کمیته مدیریت صید استان بوشهر، زمان صید میگو دریایی در روز شنبه ۲۵ شهریور ماه به پایان می‌رسد و از روز ۲۶ شهریور استفاده از روش صید ترال برای صید میگو ممنوع است.
امینی با بیان اینکه صید میگو تنها با صدور مجوز صید امکان پذیر است افزود: صید میگو به غیر از بازه زمانی تعیین شده از طرف شیلات استان بوشهر ممنوع است و کسانی که اقدام به صید میگو در زمانی غیر از فصل صید میگو کنند مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند و مجازات می‌شوند.
مدیرکل شیلات استان بوشهر بیان کرد: حرکت به سمت آبزی پروری مانند پرورش میگو، بهترین راهکار برای حفظ ذخایر آبزیان است. امیدوارم از خبر تاریخ پایان فصل صید میگو در استان بوشهر مشخص شد راضی بوده باشید.

تاریخ پایان فصل صید میگو در استان بوشهر مشخص شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۱ ۰۲:۳۸:۵۳