تابلوی مشهد قدیم رونمایی شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تابلوی مشهد قدیم رونمایی شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، مراسم اختتامیه چهارمین رویداد روایت شهر با عنوان «شهربانو» ( سلسله رویدادهای هم آفرینی فیلمنامه مبتنی بر هویت ویژه بانوان) شامگاه جمعه در کارخانه نوآوری مشهد مقدس برگزار شد.
در این نشست تابلوی مشهد رونمایی و جواد نواییان، پژوهشگر و استاد تاریخ هویت مشهد در خصوص این تابلو اظهار کرد: این تابلو حاصل تلاش خانم صدر از هنرمندان برجسته کشوری است‌.
پژوهشگر و استاد تاریخ هویت مشهد بیان کرد: خانم صدر برای طراحی این تابلو دقت و توجه خاصی را مدنظر داشت، در گذشته دوره آموزشی تاریخ مشهد را برگزار کردیم که این تابلو از ثمرات و نتایج برگزاری آن دوره است.
وی گفت: دوران فعالیت تک رشته ای در حوزه های مختلف به اتمام رسیده است و باید در چندین رشته تخصص داشت تا خروجی و نتیجه اثر بخش محقق شود و این اثر ثمره فعالیت در حوزه های میان رشته ای است.

نواییان خاطر نشان کرد: در حوزه تاریخ مشهد اطلاعات عموم جامعه بسیار کم است و این تابلو حاصل تلفیق تاریخ و هنر است. فضای مشهد قدیم را به تصویر کشیده است.
پژوهشگر و استاد تاریخ هویت مشهد ابراز کرد: تابلوی مشهد قدیم با محوریت حرم مطهر رضوی به تصویر کشیده است و حملات ازبک ها، ارگ مشهد و دروازه های مشهد قابل مشاهده است و این نقشه می تواند زمینه نگارش کتاب داستان باشد.
گفتنی است؛ رویداد ملی روایت شهر در چهار بخش مستند، خرده روایت، خلاقیت و نوآوری و شهربانو با هدف تولید آثار سینمایی، فیلمنامه و مستند از سال گذشته آغاز شده و امروز همزمان با روز ملی مشهد مراسم اختتامیه رویداد شهربانو در کارخانه نوآوری مشهد برگزار شد.
رویداد شهربانو بخشی از رویداد روایت شهر و فرصتی برای انتقال تجربه های فیلم نامه نویسان مرتبط با حوزه بانوان فعال عرصه تصویری در تولید فیلم نامه است.
در این مراسم لیلی عاج، نویسنده و کارگردان سینما، مریم قربان زاده، نویسنده کتاب خاتون و قوماندان و جواد نواییان، استاد تاریخ و هویت مشهد حضور داشتند و رونمایی روایت‌های صوتی مشهد و نقاشی مشهد از دیگر برنامه های این مراسم بود. امیدوارم از خبر تابلوی مشهد قدیم رونمایی شد راضی بوده باشید.

تابلوی مشهد قدیم رونمایی شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۳۰ ۰۲:۴۰:۴۰