تابستان خاموشی‌ها حداقلی خواهد بود/ برنامه‌ریزی برای کاهش
نوسانات

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تابستان خاموشی‌ها حداقلی خواهد بود/ برنامه‌ریزی برای کاهش
نوسانات
سایت احکامان امیری در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام با بیان اینکه در لرستان حدود ۷۰۴ هزار مشترک برق در تعرفه‌های مختلف داریم، اظهار داشت: از این تعداد ۵۹۰ هزار مشترک مربوط به بخش خانگی است.
اولویت وزارت نیرو جلوگیری از تکرار خاموشی‌ها است
وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ خاموشی‌های بسیار گسترده‌ای در سطح استان داشتیم، عنوان کرد: در برخی مواقع برق مشترکان ما در استان بعضاً روزانه چهار بار در تایم دو ساعت قطع می‌شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با بیان اینکه این خاموشی‌ها منجر به انتقاد مردم شده بود و شرایط بدی فراهم شده بود، افزود: با استقرار دولت سیزدهم اولین اولویت وزارت نیرو جلوگیری از تکرار این خاموشی‌ها بود.
امیری، بیان داشت: از سایت احکام ماه ۱۴۰۰، برنامه‌های عملیاتی شروع شد و یکی از اولویت‌ها در این راستا افزایش تولید بود.
نیروگاه‌ها به مدار تولید برگردانده شدند
وی با بیان اینکه تولید برق بسیار سخت و هزینه بر است، گفت: در این راستا نیروگاه‌هایی که سالیان سال در مدار تولید نبودند با همتی که صورت گرفت در همین سال به مدار تولید برگشتند، بالای هفت هزار مگاوات به ظرفیت شبکه برق در سال ۱۴۰۰ تا پیک ۱۴۰۱ اضافه شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با تاکید بر اینکه این امر یک حرکت انقلابی و اقدامی جهادی بود، ادامه داد: این امر یک اقدام بی سابقه بود چرا که در طول هشت سال دولت‌های قبل متوسط تولید برق که به شبکه اضافه می‌شد هزار و ۶۱۸ مگاوات بود این در حالیست که وزارت نیرو در دولت سیزدهم در طول یک سال بالای هفت هزار مگاوات به ظرفیت شبکه برق اضافه کرد.
امیری، افزود: این امر موجب شد که بخشی از ناترازی ۱۵ هزار مگاواتی سال ۱۴۰۰، در سال ۱۴۰۱ از طریق تولید جبران شود، همچنین افزایش ظرفیت نیروگاههای موجود و بالا بردن راندمان آنها و همچنین رفع مشکلات انتقال برق را هم داشتیم.
وی با اشاره به موضوع مدیریت مصرف برق نیز گفت: عدم خاموشی برق خانگی و تجاری و همچنین مدیریت مصرف برق بخش صنعت و کشاورزی و اداری را نیز ما در دستور کار قرار دادیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان تاکید کرد: با این برنامه ریزی بدون خاموشی تابستان ۱۴۰۱ را پشت سر گذاشتیم.
تابستان امسال خاموشی‌ها به حداقل می‌رسد
امیری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ با توجه به تجاربی که در سال ۱۴۰۱ به دست آوردیم این اقدامات در قالب ۱۴۰ برنامه عملیاتی در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کرد: امیدواریم تابستان امسال را هم بدون خاموشی در بخش خانگی و تجاری و کنترل خاموشی‌های بخش صنعت و کشاورزی مدیریت کنیم.
وی با اشاره به موضوع نوسان برق در برخی مناطق و محلات، تصریح کرد: یکی از علت‌های این امر در سال ۱۴۰۱ ظرفیت ترانس‌های توزیع بود که نیاز بود جابجایی در این رابطه انجام دهیم و ظرفیت‌ها را اصلاح کنیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به اینکه در قالب طرح «فجر» از بهمن ماه سال گذشته اقدامات خود را در رابطه با رفع نوسانات برق شروع کردیم، افزود: این طرح در حال حاضر نیز در حال اجرا است تا تابستان امسال علاوه بر اینکه خاموشی‌های با برنامه نداشته باشیم، بلکه خاموشی‌های منطقه‌ای را نیز به حداقل برسانیم.
امیری تاکید کرد: خاموشی‌ها در تابستان امسال به حداقل خواهد رسید چرا که با توجه به ماهیت شبکه ای که داریم به صفر رسیدن خاموشی‌ها امکان پذیر نیست. امیدوارم از خبر تابستان خاموشی‌ها حداقلی خواهد بود/ برنامه‌ریزی برای کاهش
نوسانات
راضی بوده باشید.

تابستان خاموشی‌ها حداقلی خواهد بود/ برنامه‌ریزی برای کاهش
نوسانات  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۳ ۰۲:۳۹:۵۸