تأکید معاون وزیرنفت بر لزوم توسعه روزافزون فناوری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تأکید معاون وزیرنفت بر لزوم توسعه روزافزون فناوری به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از شانا، مجید چگنی، معاون وزیر نفت امروز (دوشنبه، ۱۵ آبان‌) در همایش سراسری بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل (اچ‌اس‌ئی) صنعت گاز ایران که با حضور برخی از مدیران ارشد صنعت نفت و گاز در سالن شهید رجایی ساختمان شهدای گاز برگزار شد، گفت: یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در مقوله اچ‌اس‌ئی، بحث اعتبار سازمان است که اگر مورد توجه قرار نگیرد، دچار خدشه می‌شود.
وی تصریح کرد: فراموش نکنیم که اچ‌اس‌ئی با یک متغیر مهم سر و کار دارد که آن هم، بهره‌وری است؛ پس هر حادثه‌ای می‌تواند بهره‌وری سازمان را دچار چالش کرده و کارایی آن را کاهش دهد.
معاون وزیر نفت در امور گاز کلاس شرکت ملی گاز ایران را در سطح جهانی خواند و افزود: شرکت‌ها و سازمان‌های در کلاس جهانی به دنبال آن هستند که استانداردهای خود را تقویت کنند؛ زیرا این مهم، امری ضروری برای ادامه حیات یک سازمان است.
چگنی با بیان این‌که شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: مدیران اچ‌اس‌ئی بدانند که با توجه به شاخصه‌هایی که وجود دارد، این شرکت در رده‌های نخست شرکت‌های فعال در حوزه نفت و گاز دنیا قرار دارد، بنابراین رسیدن به استانداردهای جهانی در این مقوله، بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: در اچ‌اس‌ئی نوع نگرش، رویکرد و چگونگی رفتار بسیار مهم و لازم است همه نگرش‌مان را نسبت به این مقوله روزآمد کنیم؛ ضمن آن‌که اهمیت و ضرورت توجه به سلامت منابع انسانی اولویت بسیار بالایی دارد.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این‌که اگر اچ‌اس‌ئی مقتدری به‌ویژه در محیط‌های عملیاتی داشته باشیم، بی شک هیچ حادثه‌ای پیش نخواهد آمد، گفت: پیشگیری همیشه بهتر از درمان است؛ بنابراین باید آموزش، به‌کارگیری نیروی متخصص و استفاده از تجهیزات را در این مقوله در اولویت قرار دهیم تا به نتایج بهتری دست یابیم.
چگنی در پایان با بیان لزوم درس‌آموزی از اتفاقات، بر تقویت نقاط قوت و تلاش برای رفع نقایص تأکید کرد و قصور در زمینه رعایت الزام‌های اچ‌اس‌ئی را جبران ناپذیر خواند. امیدوارم از خبر تأکید معاون وزیرنفت بر لزوم توسعه روزافزون فناوری راضی بوده باشید.

تأکید معاون وزیرنفت بر لزوم توسعه روزافزون فناوری  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۷ ۰۲:۴۱:۲۰