تأثیر هوش مصنوعی بر بازار دارویی جهان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تأثیر هوش مصنوعی بر بازار دارویی جهان به گزارش خبرنگار سایت احکام، داروسازی به عنوان یک صنعت استراتژیک در دنیا شناخته می‌شود، به طوری که بعد از تسلیحات، رتبه دوم فروش را دارد. این موضوع نشان می‌دهد که داروسازی و صنایع وابسته به آن، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
در همین راستا و به دنبال ورود هوش مصنوعی به بخش‌ها و حوزه‌های مختلف و کارکردی که بر عهده دارد، شاهد این واقعیت هستیم که صنعت داروسازی دنیا هم تحت تأثیر هوش مصنوعی قرار دارد.
میثم مباشری رئیس مؤسسه بین المللی علوم نوبنیاد، در کارگاه آموزشی تحت عنوان هوش مصنوعی در صنعت دارو که در نمایشگاه فارمکس برپا شد، گفت: ۹۵ درصد شرکت‌های دارویی دنیا درگیر هوش مصنوعی هستند.
وی به بازار دارویی جهان و آورده‌ای که هوش مصنوعی برای دارو به دنبال دارد، افزود: پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۲۹، آورده هوش مصنوعی برای بازار دارویی جهان؛ ۲۵ میلیارد دلار ارزش افزوده ایجاد کند.
مباشری با اشاره به رشد ۴۲ درصدی بازار دارویی جهان، گفت: بزرگترین بازار دارویی جهان بر اثر هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۹ مربوط به آمریکای شمالی خواهد بود.
وی ادامه داد: البته سریع الرشدترین بازار دارویی بر اثر کارکرد هوش مصنوعی، متوجه آسیا و اقیانوسیه خواهد بود. امیدوارم از خبر تأثیر هوش مصنوعی بر بازار دارویی جهان راضی بوده باشید.

تأثیر هوش مصنوعی بر بازار دارویی جهان  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۰۶ ۰۲:۴۱:۲۵