بیکاری ابرچالش فرزندان ایثارگران است/ تقدیم ۳۱۷ آزاده به
انقلاب

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بیکاری ابرچالش فرزندان ایثارگران است/ تقدیم ۳۱۷ آزاده به
انقلاب
به گزارش خبرنگار سایت احکام، رضا پارسیان‌نژاد چهارشنبه شب در همایش «الماس‌های درخشان» ویژه سالروز بازگشت آزادگان افزود: این استان ۳۱۷ آزاده به انقلاب اسلامی ایران تقدیم کرده که از این تعداد، ۳ نفر به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و از نعمت وجود ۳۰ نفر نیز با لبیک دعوت حق، محروم شدیم.
وی ابراز داشت: طولانی‌ترین مدت اسارت در بین آزادگان سرافراز کهگیلویه و بویراحمد با ۱۰ سال اسارت مربوط به «سیدحمزه اکوانی» است.
پارسان نژاد گفت: با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی در برنامه تجلیل از خانواده‌های شهدا، همه مجموعه استان پای کار آمدند و همه به‌ویژه استاندار برای برگزاری این برنامه همکاری کردند و سپاه نیز تمام‌قد در کنار ما بود.
مدیرکل بنیاد شهید استان با اشاره به اینکه تعدادی از آزادگان ما از جامعه پزشکی، اساتید و هیئت علمی در سطح استان هستند، گفت: جامعه آزادگان ما جامعه‌ای بالنده است که در دوران دفاع مقدس با صبر و استقامت خود، عزت ایران اسلامی را رقم زد.

پارسیان نژاد از تحقق چندین مصوبه در سفر هیئت دولت به استان خبر داد و بیان کرد: مجتمع توانبخشی ایثارگران که بیش از ۱۷ سال نیمه‌کاره بود، امروز و با مصوبه سفر تخصیص گرفته و اهتمام دولت بر اتمام این مجموعه است.
ساماندهی گلزارهای شهدا
وی افزود: همچنین برای اولین بار از اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی نفت حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی گلزارهای شهدای استان مصوب شد.
مدیرکل بنیاد شهید استان با تاکید بر اینکه شبانه‌روز برای رفع مشکلات جامعه ایثارگران استان پای کار هستیم، گفت: در سنوات قبل حقوق فرزندان ایثارگران که با ابر چالش اشتغال و بیکاری روبرو هستند، تضییع شد، اما امروز در راستای شعار عدالت اجتماعی دولت سیزدهم، برای جبران مشکلات گذشته پای کار آمدیم.
وی با بیان اینکه کارهای بر زمین‌مانده زیاد است، تصریح کرد: برای جبران عقب‌ماندگی‌ها تلاش می‌شود.
پارسیان‌نژاد با اشاره به اینکه یک درصد اعتبارات جاری دستگاه‌های اجرایی باید در حوزه ایثار و شهادت هزینه شود، افزود: اغلب دستگاه‌ها همکاری مطلوبی داشته‌اند، اما در برخی دستگاه‌ها مشکلاتی داریم که امیدواریم برطرف شود.
پارسیان نژاد خاطرنشان کرد: جلسات شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به صورت مستمر برگزار و مشکلات خانواده‌های شهدا و ایثارگران بررسی می‌شود.

وی ابراز داشت: حضور جامعه ایثارگری در بدنه مدیریتی استان از مطالبات جامعه ایثارگران است که امیدواریم اجرایی شود.
پارسیان نژاد خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در ارزیابی ماهانه عملکرد ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، جایگاه پنجم تا هفتم را دارد. امیدوارم از خبر بیکاری ابرچالش فرزندان ایثارگران است/ تقدیم ۳۱۷ آزاده به
انقلاب
راضی بوده باشید.

بیکاری ابرچالش فرزندان ایثارگران است/ تقدیم ۳۱۷ آزاده به
انقلاب  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۷ ۰۲:۳۷:۴۰