بیش از ۹۰ درصد معتادان متجاهر در کشور جمع آوری شده
اند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بیش از ۹۰ درصد معتادان متجاهر در کشور جمع آوری شده
اند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، علیرضا کاظمی عصر سه شنبه در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی افزود: در دولت سیزدهم، ظرفیت جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر رشد داشته که نشان دهنده اهمیت دادن دولت به این حوزه است.
وی در ادامه با بیان اینکه آذربایجان غربی در رده آسیب‌های اجتماعی جزو استان‌های سالم کشور است، ادامه داد: آذربایجان غربی به لحاظ سابقه در موضوع آسیب‌های اجتماعی رتبه ۲۵ و جزو سالم‌ترین استان‌های کشور است.
کاظمی با اشاره به وجود پنج گمرک حساس در این استان گفت: تجهیز پلیس مبارزه با مواد مخدر به ابزارهای تخصصی، تجهیز پایانه‌ها به آخرین سیستم دستگاه‌های ایکس ری از اولویت‌های ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر مجمع خیران مقابله با اعتیاد در ۲۶ استان کشور راه اندازی شده و بیش از ۲ هزار خیر پای کار آمده اند، ادامه داد: با همراهی خیران، سه هزار شغل ثابت در کشور با هدف جلوگیری از بازگشت معتادان بهبود یافته به دام اعتیاد ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه مقابله بالاترین رتبه کشفیات را داریم و در حوزه درمان نیز بیش از ۹ هزار مرکز درمانی در کشور فعال است، گفت: امروز هیچ معتادی نیست که دسترسی به مراکز درمانی نداشته باشد.
کاظمی با اشاره به اینکه در بخش جمع‌آوری معتادان متجاهر یک انقلاب در کشور روی داد و اقدامات ارزنده‌ای صورت گرفت، گفت: میانگین اعتیاد در جامعه جهانی ۲۳ درصد است و ما توانستیم آهنگ رشد اعتیاد را کاهش و متوقف کنیم.
محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه با تاکید بر مقابله جدی با موضوع قاچاق مواد مخدر گفت: مقابله با جریان‌های سازمان یافته و پاسخگویی به عملیات‌های قاچاق مواد مخدر باید اولویت مسئولان باشد.
همچنین در پایان این جلسه ذوالفقاری به سمت دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان معارفه و از موحدی دبیر پیشین تجلیل شد. امیدوارم از خبر بیش از ۹۰ درصد معتادان متجاهر در کشور جمع آوری شده
اند
راضی بوده باشید.

بیش از ۹۰ درصد معتادان متجاهر در کشور جمع آوری شده
اند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۰ ۰۲:۴۱:۲۴