بیش از ۸۰ درصد واحدهای زلزله زده درخوی بازسازی شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بیش از ۸۰ درصد واحدهای زلزله زده درخوی بازسازی شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، یاسر رهبردین عصر یکشنبه بررسی روند بازسازی واحدهای خسارت دیده از زلزله گفت: با هماهنگی خوب اعضای ستاد بازسازی و همکاری بانک‌های عامل تاکنون از مجموع ۳ هزار ۲۲۰ واحد تخریب شده در سه زلزله ۲ سال گذشته خوی عملیات بازسازی ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی تکمیل و بهره برداری رسیده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی افزود: بقیه واحدها نیز با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۷ درصد در مراحل پایانی عملیات بازسای قرار دارند.
رهبردین همچنین از اتمام بازسازی جایگاه‌های دامی در این مناطق خبر داد و تصریح کرد: با تلاش جهاد کشاورزی استان و مشارکت و همکاری روستاییان و شهرداری خوی ۳ هزار و ۵۲۲ واحد جایگاه دامی تخریب شده در زلزله‌های خوی بازسازی و به روستاییان تحویل شده است.
وی به بازسازی زیرساخت‌های روستاهای خسارت دیده درزلزله‌های خوی هم اشاره کرد و گفت: در ۱۲ روستای خسارت دیده طرح‌های هادی و آبرسانی در ۴ روستا اجرا و بهره برداری رسیده است.
رهبردین ساخت خانه بهداشت روستای مرتضی قلی کندی هم خبر داد و اضافه کرد: سالن ورزشی این روستا هم با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصد مدارس خسارت در زلزله‌های خوی هم گفت: ۱۴ باب مدرسه با ۱۲۳ کلاس درس با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال بازسازی و احیا است تا در سایت احکامماه و سال تحصیلی جدید آماده بهر برداری شوند.
در بررسی روند بازسازی مناطق زلزله خوی جمعی از مدیران دستگاه‌های خدمات رسان استانی و شهرستانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی را همراهی می‌کردند. امیدوارم از خبر بیش از ۸۰ درصد واحدهای زلزله زده درخوی بازسازی شد راضی بوده باشید.

بیش از ۸۰ درصد واحدهای زلزله زده درخوی بازسازی شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۲۲ ۰۲:۴۳:۲۶