بیش از ۳۰۰ کشته و زخمی در آتش سوزی بزرگ عراق

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بیش از ۳۰۰ کشته و زخمی در آتش سوزی بزرگ عراق به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، آتش سوزی بزرگ در یک مراسم خصوصی در شمال عراق بیش از ۳۰۰ کشته و زخمی برجای گذاشت.
گفته شده این آتش سوزی در یک مراسم عروسی واقع در شهر حمدانیه در شمال عراق رخ داده است.
«نجم الجبوری»، فرماندار نینوا به الجزیره گفته است که تعداد قربانیان آتش سوزی حمدانیه در شمال عراق به ۱۱۴ کشته و حدود ۲۰۰ زخمی می‌رسد.
نخست وزیر عراق نیز همزمان با این آتش سوزی بزرگ به وزرای کشور و بهداشت دستور داد تا تمام تلاش خود را برای امداد رسانی به مجروحان در حمدانیه بسیج کنند و با اعزام گروه‌های پزشکی به درمان هر چه سریع‌تر آسیب دیدگان و بازماندگان در این حادثه کمک رسانی کنند.
اداره دفاع مدنی عراق اعلام کرده است که آتش سوزی بزرگ در محل تالار عروسی در حمدانیه بر اثر استفاده از مصالح ساختمانی بسیار قابل اشتعال و غیراستاندارد بوده است و آتش گرفتن مصالح قابل اشتعال محل عروسی منجر به فروریختن بخش‌هایی از سقف و دیوار تالار عروسی و کشته و زخمی شدن بسیاری از شرکت کنندگان در این مراسم شده است.
یک کارشناس امدادی در موصل نیز گفته است که گسترش سریع آتش در تالار عروسی ناشی از ساخت و سازهایی است که شرایط ایمنی را پیشتر رعایت نکرده بود و ساختمان محل عروسی فاقد تجهیزات اطفای حریق و ایمنی لازم برای پایداری بوده است. ضمن اینکه محل برگزاری مراسم عروسی نیز فاقد مجوزهای لازم برای برپایی مراسم‌های عمومی بوده است.
فرماندار نینوا به الجزیره گفته است که قربانیان آتش سوزی حمدانیه در شمال عراق به بیمارستان‌های نینوا و اقلیم کردستان انتقال داده شدند.
به گفته نجم الجبوری، فرماندار نینوا، بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که آتش سوزی حمدانیه در ابتدا بر اثر آتش بازی در داخل سالن رخ داده است و این آتش بازی باعث شده تا آتش به سقف تالار محل عروسی برسد و خیلی زود نیز آتش به دیگر بخش‌های ساختمان سرایت کرده است.
همچنین وزارت بهداشت عراق اعلام کرد که اعزام آمبولانس‌ها و تیم‌های پزشکی تخصصی به استان نینوا برای کمک به تخلیه محل حادثه و درمان مجروحان آتش سوزی ادامه دارد و از بغداد نیز برخی تیم‌های امدادی به محل حادثه اعزام شده‌اند.
هنوز جزئیات بیشتری درباره این حادثه اعلام نشده، اما برخی مقامات عراقی گفته‌اند که انتظار دارند تعداد تلفات و قربانیان این حادثه دلخراش تا ساعات آینده همچنان افزایش یابد.
تصاویری که همزمان با این آتش سوزی در رسانه‌ها منتشر شده، حاکی از فرو افتادن بخش‌های زیادی از سقف محل حادثه است و به نظر می‌رسد ساختمان آسیب دیده در آتش سوزی به طور کامل سوخته است.
همچنین منابع محلی عراق گفته‌اند که بخش‌هایی از محل مجاور حادثه بدلیل نگرانی از گسترش آتش سوزی تخلیه شده و همچنان تلاش برای خاموش کردن کامل آتش تا ساعات نزدیک به صبح در شمال عراق ادامه داشته است. امیدوارم از خبر بیش از ۳۰۰ کشته و زخمی در آتش سوزی بزرگ عراق راضی بوده باشید.

بیش از ۳۰۰ کشته و زخمی در آتش سوزی بزرگ عراق  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۷ ۰۲:۳۶:۴۰