بیش از نیمی از اسراییلی‌ها مخالف اشغال غزه هستند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بیش از نیمی از اسراییلی‌ها مخالف اشغال غزه هستند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه «تایمز آف اسراییل» اعلام کرد که نظرسنجی به عمل آمده توسط دانشگاه عبری حاکی از آن است که بیش از نیمی از اسراییلی‌ها مخالف اشغال نوار غزه و الحاق آن به اراضی تحت سیطره رژیم صهیونیستی هستند.
همچنین بر پایه این نظرسنجی، بیش از نیمی از اسراییلی‌ها با بازسازی شهرک‌های تخلیه شده در سال ۲۰۰۵ اعلام مخالفت کردند.
از سوی دیگر، خبرنگار الجزیره اعلام کرد در پی بمباران مناطق الصبره، شیخ رضوان و رمال در غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی تا این لحظه بیش از ۵۴ فلسطینی شهید و به بیمارستان شفا انتقال داده شدند.
همچنین روزنامه آلمانی دیر اشپیگل در گزارشی در رابطه با امکان نابودی جنبش حماس تاکید کرد که چنین سناریویی با توجه به قدرت این جنبش و میزان محبوبیت مردمی آن غیرممکن است.
با وجود اینکه ارتش اسراییل در دو ماه گذشته نوار غزه را به یک ویرانه تبدیل کرده، اما این روزنامه به نقل از یک تحلیلگر امور مقاومت و حماس بیان کرد: این ایده که اسراییل قادر به شکست حماس یا نابودی آن از طریق نظامی است، ایده‌ای غیرواقعی است و ایدئولوژی حماس در جنبشی دیگر نمایان خواهد شد.
دیر اشپیگل به نقل از یک تحلیلگر نظامی اسراییلی آورده است که نابودی حماس غیرممکن است، زیرا حماس صرفاً یک سازمان نیست، بلکه قدرتی است که در جامعه ریشه دارد و افکار و اندیشه‌های آن در قلب و ذهن مردم جای گرفته است و تعامل با این مسئله با پاکسازی آلمان پس از جنگ قابل مقایسه است، یعنی اینکه چنین عملیاتی دهه‌ها زمان خواهد برد.
این روزنامه پیش‌بینی کرد حماس این جنگ را نیز به پایان برساند و از نظر نظامی تا حدودی تضعیف شود اما از نظر استراتژیک بیش از پیش قدرت بگیرد.
روز گذشته نیز، «خلیل الحیه» نایب‌رییس دفتر سیاسی حماس در غزه گفت: مقاومت با اشغالگران مقابله کرده و ضربات سختی به نیروها و ادوات جنگی آن‌ها وارد کرده است. مقاومت پایدار است و قادر است ضربات سخت‌تری به دشمن وارد کند.
الحیه ادامه داد: جنگ و جنایات باید متوقف شود آنگاه در مورد مبادله اسرا و کمک‌رسانی به مردم غزه مذاکره خواهد شد. به محض توقف جنگ، ما آماده توافقی فراگیر برای مبادله اسرا هستیم. عاقلانه و منطقی نیست زیر آتش دشمن جنایتکار توافق مبادله اسرا را امضا کنیم. دشمن جنایات خود را متوقف کند و از غزه عقب‌نشینی کند، آن‌وقت ما آماده مبادله اسرا هستیم. حماس تحت هیچ شرایطی تسلیم فشار و تهدیدات دشمن نخواهد شد.
وی تصریح کرد: ورود روزانه ۱۰۰ کامیون به غزه برای کمک‌رسانی به مردم این باریکه کفایت نمی‌کند. دشمن در هیچ نقطه از غزه، خان یونس، شمال و هیچ منطقه‌ای آرامش نخواهد داشت. مقاومت از توانمندی و امکاناتی برخورد است که می‌تواند روزها، هفته‌ها و ماه‌ها پایداری و مقاومت کند. به امت و ملت خود اطمینان می‌دهیم که مقاومت، پایدار و در شرایط خوبی است.
این مقام ارشد حماس خاطرنشان کرد: ملت فلسطین تسلیم‌ناپذیر است و در سرزمین خود پایدار می‌ماند و از مقاومت حمایت می‌کند. ما به دفاع از این سرزمین تا آزادسازی آن و مقدساتمان ادامه می‌دهیم. آنچه اکنون اهمیت دارد، توقف این جنگ و جنایات جنون‌آمیز است. امیدوارم از خبر بیش از نیمی از اسراییلی‌ها مخالف اشغال غزه هستند راضی بوده باشید.

بیش از نیمی از اسراییلی‌ها مخالف اشغال غزه هستند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۸ ۰۲:۴۰:۴۵