بیستمین هیئت صلح کردستان در روستای «آساوله» سنندج افتتاح
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بیستمین هیئت صلح کردستان در روستای «آساوله» سنندج افتتاح
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کردستان، بهادر اسدی در مراسم آغاز به کار بیستمین هیأت صلح استان، اظهار داشت: روستای «آساوله» در حاشیه شهر سنندج قرار دارد و دارای جمعیتی در حدود ۱۳ هزار نفر است که متأسفانه از آسیب‌های اجتماعی بسیاری رنج می‌برد.
وی با تأکید بر اینکه یکی از سیاست‌های اصلی ترویج فرهنگ صلح و سازش در قوه قضائیه، راه اندازی دفاتر هیئت‌های صلح است، گفت: با افتتاح این دفتر تاکنون ۲۰ هیئت صلح در مساجد، اماکن مذهبی و ادارات دولتی سطح استان ایجاد شده است.
معاون توسعه حل اختلاف استان کردستان ابراز امیدواری کرد با افتتاح این هیئت صلح در روستای آساوله آسیب‌های اجتماعی در این روستا کاهش یابد.
وی تأکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای رفع و رجوع مشکلات حقوقی مردم در کاهش اختلافات بسیار مؤثر است.
اسدی افزود: بر اساس شیوه نامه مصوب، هیأت صلح ۳ نفر عضو دارد که یک نفر از این سه نفر علی البدل است و در سال گذشته بیش از ۳ هزار پرونده توسط صلح یاران این هیئت‌ها، به مصالحه و سازش ختم شده است.
همچنین در این مراسم اعضای هیئت صلح روستای آساوله به بیان دیدگاه‌های خود در رابطه با نحوه همکاری با ستاد صبر استان پرداختند و ابلاغ صلح یاری خود را از معاون توسعه حل اختلاف دادگستری استان کردستان دریافت کردند. امیدوارم از خبر بیستمین هیئت صلح کردستان در روستای «آساوله» سنندج افتتاح
شد
راضی بوده باشید.

بیستمین هیئت صلح کردستان در روستای «آساوله» سنندج افتتاح
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۷ ۰۲:۳۹:۱۳