بهره‌مندی ۵۲۰۰ مددجوی کمیته امداد از خدمات مشاوره‌ای

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بهره‌مندی ۵۲۰۰ مددجوی کمیته امداد از خدمات مشاوره‌ای به گزارش خبرنگار سایت احکام، عباس روشن دوشنبه شب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی تربیتی، به عنوان سرمایه گذاری برای آموزش نسل آینده در نظر گرفته می‌شود، افزود: خدمات مشاوره مکمل خدمات فرهنگی این نهاد است که با موضوعاتی از جمله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، آموزش بهره مندی صحیح از فضای مجازی، کسب مهارت‌های زندگی، سبک فرزند پروری، شرایط ازدواج موفق و عوامل مؤثر بر تحکیم بنیان خانواده و… ارائه می‌شود.
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خاطر نشان کرد: پنج هزار و ۲۸۹ نفر از مددجویان تحت حمایت در سال جاری با هدف کاهش آسیب‌های روحی و روانی و افزایش سطح تاب آوری از خدمات مشاوره فردی و گروهی بهره مند شدند که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
روشن با بیان اینکه مشاوره با استفاده از فنون گوناگون فرد را از اسیر شدن در دام بسیاری از مشکلات نجات می‌دهد، تصریح کرد: ارائه مشاوره باعث می‌شود فرد توانایی‌ها و شخصیت خود را بشناسد و در نهایت تصمیم درست و منطقی را برای تأمین نیازهای فردی و اجتماعی خود بگیرند.
وی گفت: برای اجرای برنامه‌های مشاوره‌ای مددجویان تحت پوشش از ظرفیت کارشناسان و مشاوران درون‌سازمانی و سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله نیروی انتظامی، اساتید دانشگاهی، سازمان بهزیستی و… نیز استفاده شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: توزیع لوح‌های فشرده در حوزه‌های مختلف آموزش بهداشت روان و توجه به خصوصیات فردی، بروشورهای آموزشی پیشگیری از اعتیاد بین خانواده‌های تحت حمایت، ارسال پیام‌های بهداشتی از طریق شبکه‌های فضای مجازی و توزیع بسته‌های فرهنگی از دیگر اقدامات کمیته امداد استان در این زمینه بوده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون کمیته امداد استان بوشهر با چهار سازمان از جمله بهزیستی، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و حوزه علمیه برای ارائه خدمات مشاوره فردی به مددجویان، تفاهم نامه همکاری به امضا رسانده است. امیدوارم از خبر بهره‌مندی ۵۲۰۰ مددجوی کمیته امداد از خدمات مشاوره‌ای راضی بوده باشید.

بهره‌مندی ۵۲۰۰ مددجوی کمیته امداد از خدمات مشاوره‌ای  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۸ ۰۲:۳۹:۲۸