بهره‌برداری از طولانی‌ترین خط پساب کشور/ سد هرات آبگیری
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بهره‌برداری از طولانی‌ترین خط پساب کشور/ سد هرات آبگیری
می‌شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمدمهدی جوادیان زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سد مخزنی هرات با حجم ۲۳ میلیون مترمکعب و با سرمایه ۹۰۰ میلیارد تومان به عنوان بزرگترین سد استان به مناسبت هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: با توجه به موقعیت خاص مکانی این سد بین دو استان یزد و فارس، موضوع گردشگری آبی و احداث موزه آب در این سد در دستور کار قرار دارد.
جوادیان زاده، هدف از اجرای این پروژه را مهار سیلاب، تأمین مطمئن حقابه کشاورزی، تأمین بخشی از آب شرب، کشاورزی و صنعت شهرستان خاتم و ایجاد پتانسیل گردشگری دانست.
وی با اشاره به دیگر پروژه‌های آماده بهره برداری در هفته دولت گفت: مخزن ۵۰ هزار متر مکعبی به منظور ظرفیت جدید و پایدار ذخایر آب شرب و کیفی استان با سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.
جوادیان زاده افزود: از دیگر پروژه‌های قابل بهره برداری در هفته دولت، طولانی‌ترین خط انتقال پساب در کشور به طول ۱۰۰ کیلومتر و با سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومان است.
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد با بیان اینکه سند سازگاری با کم آبی در استان تدوین شده است، گفت: این سند شامل ارتقا بهره‌وری در سه بخش کشاورزی، صنعت و شرب و بهداشت است که با اجرای این سند می‌توان به پایداری آبخوان‌های استان امیدوار شد.
وی بیان کرد: استفاده بیش از حد از ظرفیت آبخوان، افت آب‌های زیر زمینی، نشست زمین، شور شدن منابع آب زیرزمینی و خشک شدن منابع را در پی خواهد داشت.
جوادیان زاده با اشاره به موضوع بهره‌وری و اجرای طرح تابا افزود: ترکیب سه طرح تحویل حجمی آب، اتاق شیشه‌ای و بازار آب با کمک مردم می‌تواند به مدیریت مصرف آب کمک کند.
وی افزود: سه پروژه بازچرخانی پساب، خط سبز آبرسان و تولید برق از آب انتقالی سه پروژه در حال اجرای شرکت سهامی آب منطقه‌ای در حوزه بهره‌وری است. امیدوارم از خبر بهره‌برداری از طولانی‌ترین خط پساب کشور/ سد هرات آبگیری
می‌شود
راضی بوده باشید.

بهره‌برداری از طولانی‌ترین خط پساب کشور/ سد هرات آبگیری
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۷ ۰۲:۳۹:۳۸