بن فرحان: توافق ما با ایران براساس احترام متقابل است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بن فرحان: توافق ما با ایران براساس احترام متقابل است به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، وزیر خارجه عربستان در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به مسائل گوناگونی از جمله از سرگیری روابط دیپلماتیک با تهران اشاره کرد.
بر پایه این گزارش، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در جریان سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «توافق ما با ایران مبتنی بر احترام متقابل و عدم مداخله در امور یکدیگر است».
به گزارش الجزیره، فیصل بن فرحان همچنین با اشاره به مسئله فلسطین گفت: «پادشاهی سعودی تاکید می‌کند که امنیت خاورمیانه مستلزم دستیابی به یک راه حل عادلانه و جامع برای مسئله فلسطین است».
وزیر خارجه عربستان همچنین با اشاره به جنگ اوکراین خواستار پایان دادن به این بحران و «حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات» و «احترام به قوانین بین‌المللی» شد.
وی از طرفین بحران سودان نیز خواست تنش را کاهش داده و از غیرنظامیان محافظت کنند.
گفتنی است هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل از صبح سه‌شنبه در نیویورک آغاز شده است. تاکنون جنگ اوکراین و تغییرات اقلیمی محور سخنرانی‌های این نشست بوده است. امیدوارم از خبر بن فرحان: توافق ما با ایران براساس احترام متقابل است راضی بوده باشید.

بن فرحان: توافق ما با ایران براساس احترام متقابل است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۴ ۰۲:۳۷:۴۵