بند محور ۱۰ شبانکاره به بهره‌برداری رسید

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بند محور ۱۰ شبانکاره به بهره‌برداری رسید به گزارش خبرنگار سایت احکام، علی محمدی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به بخشی از دستاوردهای چهل و چهارساله نظام مقدس جمهوری اسلامی در بخش آب اظهار داشت: پیش از انقلاب اسلامی، معدود سدهای کشور توسط شرکت‌های خارجی در زمینه طراحی و اجرا ساخته می‌شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر افزود: به برکت توسعه دانش‌های زیرساختی در چهار دهه اخیر، هم اکنون ایران به صادر کننده تکنولوژی طراحی و ساخت سازه‌های آبی عظیم تبدیل شده است و پیچیده‌ترین عملیات اجرایی سدسازی در جهان توسط متخصصان ایرانی قابل اجراست.
وی گفت: استان بوشهر نیز پیش از انقلاب اسلامی تنها دارای یک بند انحرافی بوده است و امروز علاوه بر ۶ سد در حال بهره‌برداری، ۶ سد بزرگ و چندین شبکه آبیاری، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب به صورت هم‌زمان توسط شرکت آب منطقه‌ای بوشهر در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر یادآور شد: ارائه این خدمات تنها در سایه امنیت و آرامش کشور که حاصل خون شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع است، قابل انجام است و امروز نیز بند محور ۱۰ شبانکاره به یادمان شهید حسین محمدی نام‌گذاری می‌شود تا ادای دین کوچکی به همه‌ی پدیدآورندگان اقتدار و امنیت ایران اسلامی باشد.
محمدی خاطرنشان کرد: این بند با حجم مخزن ۳۰۰ هزار مترمکعب، سومین طرح از پروژه‌ای جامع کنترل سیلاب شبانکاره است که به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.
وی ادامه داد: بند محور ۱۰ شبانکاره با هدف کنترل سیلاب‌های مخرب، جلوگیری از بروز آسیب به زیرساخت‌های بخش شبانکاره و تغذیه منابع آب زیرزمینی ساخته شده است.
وی گفت: میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در این پروژه ۱۷۰ میلیارد ریال است و محل تأمین آن منابع ملی است.
۳۰۵ کارمند صنعت آب و برق استان بوشهر تبدیل وضعیت شدند
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در رسیدگی به مطالبات جامعه ایثارگری بیان کرد: در این راستا ۲ هزار انشعاب آب و برق رایگان در سال گذشته به جامعه ایثارگری استان بوشهر واگذار شد.
وی سرکشی از خانواده‌های ایثارگران و تحقق مطالبات آنان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: سرکشی از خانواده معظم شهدا و جامعه ایثارگری در دستور کار صنعت آب و برق استان بوشهر قرار دارد.
رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان بوشهر به تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران پرداخت و خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۰۵ کارمند صنعت آب و برق استان بوشهر از وضعیت قراردادی، پیمانی و شرکتی به استخدام رسمی تبدیل شده‌اند.
علی محمدی با بیان اینکه در استان بوشهر ۶۰۰ نفر از کارکنان صنعت آب و برق استان بوشهر از خانواده ایثارگران هستند اظهار داشت: این عزیزان شامل فرزندان شهدا، جانبازان، ایثارگران، برادران و خواهران ایثارگر هستند که در شرکت‌های آب و برق استان بوشهر استخدام شده‌اند. امیدوارم از خبر بند محور ۱۰ شبانکاره به بهره‌برداری رسید راضی بوده باشید.

بند محور ۱۰ شبانکاره به بهره‌برداری رسید  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۸ ۰۲:۴۱:۴۹