بمباران وحشیانه نوار غزه در ساعات بامدادی با ده‌ها شهید و
زخمی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بمباران وحشیانه نوار غزه در ساعات بامدادی با ده‌ها شهید و
زخمی
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بمباران وحشیانه نوار غزه از سوی جنگنده‌های صهیونیستی همچنان ادامه دارد.
در ساعات بامدادی، جنگنده‌های اسرائیلی منزل خانواده صبیح در منطقه الدحدوح در محله تل الهوا در غرب قدس را بمباران کردند که طی آن حداقل ۴ فلسطینی شهید و تعدادی هم مجروح شدند.
همچنین دکتر «تیسیر ابراهیم»، استاد دانشگاه اسلامی غزه در حمله جنگنده‌های اسرائیلی به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه به شهادت رسید.
گزارش شده که همزمان، ۱۵ نفر دیگر در بمباران منزلی در شمال شهر غزه به شهادت رسیده‌اند.
در کرانه باختری نیز اوضاع وخیم ارزیابی شده و وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که سلیمان فرید ملصه جوان ۲۴ ساله فلسطینی ساکن روستای ابزیع در غرب رام الله که به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی زخمی شده بود، بر اثر شدت جراحات وارده شهید شده است.
همچنین جنگنده‌های متجاوز اسرائیلی در ساعات بامدادی، خانه‌ای را در اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه بمباران کردند که طی آن دست کم ۱۷ نفر به شهادت رسیدند.
جست و جو برای بیرون کشیدن افرادی که زیر آوار مانده‌اند، ادامه دارد و ممکن است بر تعداد شهدا افزوده شود.
ساعاتی پیش از این وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرده بود که شمار شهدای غزه از آغاز نبرد طوفان الاقصی به ۱۵۳۷ نفر افزایش یافته است.
تاکنون ۵۰۰ کودک و ۲۷۶ زن هم در حملات دشمن صهیونیستی به غزه به شهادت رسیدند.
شمار مجروحان هم ۶۶۱۲ نفر اعلام شده که ۱۶۴۴ نفر از آنان کودک و ۱۰۰۵ نفر هم زن هستند.
از سوی دیگر، تعداد تلفات رژیم صهیونیستی در نبرد اخیر با نیروهای فلسطینی به ۱۴۰۰ نفر رسید.
براساس این گزارش، ۲۴۵ نفر از ۱۴۰۰ نفر تلفات رژیم صهیونیستی نیز شامل نیروی نظامی این رژیم هستند.
در همین ارتباط نیز، گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین تاکید کرد که ساکنان نوار غزه در معرض نسل‌کشی قرار دارند.
«فرانچسکا آلبانیز» روز پنجشنبه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی تاکید کرد که تعداد زیادی از ساکنان نوار غزه به شیوه‌ای وحشیانه‌تر از قبل قتل عام شدند و این منطقه تحت محاصره همچنان تحت ضربات سخت و گسترده “اسرائیل” قرار دارد.
آلبانیز تصریح کرد که قطع آب، برق و غذای ساکنان غزه و محروم کردن آن‌ها از دسترسی به نیازهای ضروری خود جنایت علیه بشریت است.
همچنین براساس گزارش‌ها، رژیم صهیونیستی در مقابل سیاست گردان‌های قسام برای تخلیه شهرک‌های صهیونیست نشین مجاور غزه در مقابل ادامه حملات هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی غزه تسلیم شد.
کانال ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کابینه بنیامین نتانیاهو با طرح تخلیه شهرک اشغالی سدیروت موافقت کرده است.
منابع خبری اعلام کردند که قرار است علاوه بر سدیروت، شهرک‌هایی نیز که در فاصله چهار تا هفت کیلومتری غزه قرار دارند، تخلیه شوند.
گردان‌های قسام شاخه نظامی جنبش حماس چند روز گذشته در چارچوب نبرد طوفان الاقصی شهرک اشغالی سدیروت را با صدها موشک و راکت هدف قرار داد و اعلام کرد اگر حملات هوایی رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی غزه متوقف نشود، به حملات موشکی و راکتی تا تخلیه این شهرک و سایر شهرک‌های اشغالی مجاور غزه ادامه خواهد داد. امیدوارم از خبر بمباران وحشیانه نوار غزه در ساعات بامدادی با ده‌ها شهید و
زخمی
راضی بوده باشید.

بمباران وحشیانه نوار غزه در ساعات بامدادی با ده‌ها شهید و
زخمی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۳ ۰۲:۳۹:۰۴