بلینکن وارد اسراییل شد/پیش شرط بازگشت به شمال غزه، آزادی
اسرا است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بلینکن وارد اسراییل شد/پیش شرط بازگشت به شمال غزه، آزادی
اسرا است
به گزارش سوالات شرعی و احکام، وزیر خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه وارد فرودگاه «بن گوریون» در تل‌آویو شد و قرار است با مقامات رژیم صهیونیستی درباره جنگ غزه دیدار و گفت‌وگو کند.
به گزارش اسکای نیوز، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا پس از ترک ریاض وارد اسراییل شد. بلینکن در این سفر علاوه بر دیدار با بنیامین نتانیاهو با دیگر مقامات این رژیم نیز دیدار خواهد کرد.
در همین راستا، وزیر خارجه آمریکا در بدو ورود به اسراییل بار دیگر بر پشتیبانی واشنگتن از اسراییل تاکید کرد. بلینکن در این سفر با محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی نیز دیدار خواهد کرد.
به نوشته اسکای نیوز، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا قرار است با مقامات اسراییلی روز بعد از عزیمت به اراضی اشغالی، گفت‌وگوهای دشواری با هدف کاهش وضعیت فاجعه بار انسانی غیر نظامیان در نوار غزه انجام دهد.
نشریه آمریکایی آکسیوس خبر داد که مقامات اسراییلی که روز سه‌شنبه با بلینکن دیدار خواهند کرد، به وی اطلاع خواهند داد که اگر حماس با آزادی اسرای اسراییلی بیشتری موافقت نکند، اسراییل به فلسطینی‌ها اجازه بازگشت به شمال غزه را نخواهد داد.
نشریه آمریکایی به نقل از مقامات اسراییلی نوشت: اسراییل مخالف بازگشت فلسطینیان به شمال غزه نیست و در جریان دیدار با وزیر خارجه آمریکا تاکید خواهیم کرد چنین اقدامی باید بخشی از مبادله توافق بازگشت اسرای جدید باشد.
پایگاه مطرح آمریکایی توضیح داد که یک مقام اسراییلی گفت: «مذاکره‌کنندگان اسراییلی بر این باورند که بازگشت فلسطینی‌ها به شمال غزه یک اهرم فشار بزرگی است که اسراییل نمی‌خواهد آن را کنار بگذارد و تلاش خواهد کرد که مبادله توافق برای بازگشت اسیران جدید را تضمین کند.»
انتظار می‌رود که بلینکن روز سه‌شنبه طی نشست‌هایی با مقامات اسراییلی از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کابینه، کاتز، وزیر امور خارجه اسراییل، یوآف گالانت، وزیر جنگ و بنی گانتز، عضو کابینه و با اعضای شواری جنگ نیز دیدار و گفت‌وگو کند.
پیشتر، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که آنتونی بلینکن بین روزهای ۱۹ تا ۲۱ سایت احکام از اسراییل و اردن دیدار می‌کند و با مقامات ارشد این کشورها گفت‌وگو خواهد کرد. امیدوارم از خبر بلینکن وارد اسراییل شد/پیش شرط بازگشت به شمال غزه، آزادی
اسرا است
راضی بوده باشید.

بلینکن وارد اسراییل شد/پیش شرط بازگشت به شمال غزه، آزادی
اسرا است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۹ ۰۲:۳۷:۳۲