بلینکن: به حمایت از اوکراین ادامه خواهیم داد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بلینکن: به حمایت از اوکراین ادامه خواهیم داد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده همه پرسی‌های الحاق دونباس، خرسون و زاپروژیا به روسیه را به رسمیت نخواهد شناخت.
بر اساس این گزارش، آنتونی بلینکن روز پنج شنبه در بیانیه‌ای این همه پرسی‌ها را تلاشی عقیم از سوی کرملین برای گرفتن اراضی اوکراین خواند.
بلینکن همچنین مدعی شد که این همه پرسی‌ها در مسکو ترتیب داده شده و بیانگر اراده مردم اوکراین نیست.
وزیر امور خارجه آمریکا در عین حال افزود که ایالات متحده این همه پرسی‌ها را که از آن با عنوان «دروغین» یاد کرد به رسمیت نخواهد شناخت و آن را نقض قوانین بین المللی می‌داند.
بلینکن همچنین روسیه را به کوچاندن شمار زیادی از ساکنان و مجبور کردن شهروندان اوکراینی باقیمانده برای مشارکت در همه پرسی تحت تهدید و ترس از جان خود متهم کرد.
وزیر خارجه آمریکا گفت: ایالات متحده و متحدان و شرکای ما به کمک به اوکراین در مسیر جنگ برای حمایت از سرزمین خود مقابل روسیه ادامه خواهند داد.
بلنیکن همچنین بر تداوم حمایت از وحدت، حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی اوکراین در چارچوب مرزهای مورد اعتراف بین المللی تاکید کرد.
این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هم در سخنانی گفت که واشنگتن هرگز همه پرسی‌های روسیه در اوکراین را به رسمیت نخواهد شناخت.
بر اساس این گزارش، جو بایدن در اجلاس سران کشورهای جزایر اقیانوس آرام افزود: ما همه پرسی‌های صوری و جعلی را که روسیه در مناطق اوکراین برگزار کرد، به رسمیت نخواهیم شناخت.
لازم به ذکر است که همه‌پرسی برای پیوستن چهار منطقه مذکور، از هفته گذشته آغاز شد و سه‌شنبه به اتمام رسید و پس از رأی موافق اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان در این همه‌پرسی، مناطق مذکور درخواست رسمی خود را برای پیوستن به روسیه ارائه کردند.
اوکراین و کشورهای غربی این همه‌پرسی را ساختگی و نامشروع خوانده‌اند. الحاق این مناطق به روسیه بدان معنا است که مسکو ناحیه‌ای به وسعت کشور پرتغال را به قلمرو خود اضافه خواهد کرد. امیدوارم از خبر بلینکن: به حمایت از اوکراین ادامه خواهیم داد راضی بوده باشید.

بلینکن: به حمایت از اوکراین ادامه خواهیم داد  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۳۰ ۰۲:۴۰:۰۲