بلومبرگ: ولیعهد سعودی سفرش را به ژاپن لغو کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بلومبرگ: ولیعهد سعودی سفرش را به ژاپن لغو کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، خبرگزاری بلومبرگ از لغو سفر محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به ژاپن که قرار بود پایان هفته جاری انجام شود، خبر داد.
بر اساس این گزارش، ولیعهد سعودی قرار بود در سفر به ژاپن با «فومیدو کیشیدا» نخست وزیر ژاپن دیدار کند.
بلومبرگ همچنین گفت که علت لغو سفر محمد بن سلمان به ژاپن که طی سه سال گذشته نخستین نوع خود بشمار می‌رفت، اعلام نشده است.
ژاپن یکی از مهم‌ترین شرکای اقتصادی عربستان سعودی بشمار می‌رود که حجم مبادلات تجاری بین دو طرف طی سال گذشته نزدیک به ۳۴ میلیارد دلار بود.
عربستان همچنین بزرگترین صادرکننده نفت به ژاپن است و روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت به این کشور می‌فروشد.
«محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی پس از شرکت در اجلاس گروه ۲۰ در جزیره بالی اندوزی، عازم سئول پایتخت کره جنوبی شد و با نخست وزیر این کشور دیدار و گفتگو کرد.
بن سلمان در سفر خود به سئول با «یون سوک یول» رئیس جمهور کره جنوبی نیز دیدار کرد.
خبرگزاری رسمی عربستان نیز نوشت که بن سلمان را در این سفر وزیر انرژی، وزیرکشور، وزیر گارد ملی، وزیر دفاع، وزیر خارجه، مشاور امنیت، وزیر تجارت و شماری دیگر از مقامات ارشد این کشور، همراهمی می‌کنند.
بر اساس این گزارش، در جریان سفر بن سلمان به کره جنوبی، ۲۵ توافقنامه و یادداشت تفاهم در زمینه‌های صنعتی و تجاری میان شرکت‌های سعودی و کره ای امضا شده است.
بر همین اساس، بن سلمان در اظهاراتی گفت که به منظور تقویت توانایی‌های دفاعی به تلاش برای همکاری با کره جنوبی ادامه خواهد داد و امیدوار است که همکاری طرفین در زمینه انرژی گسترش یابد. امیدوارم از خبر بلومبرگ: ولیعهد سعودی سفرش را به ژاپن لغو کرد راضی بوده باشید.

بلومبرگ: ولیعهد سعودی سفرش را به ژاپن لغو کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۹ ۰۲:۴۴:۱۳