بسیاری از دستگیرشدگان اغتشاشات خراسان شمالی تحت تاثیر هیجان
بودند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بسیاری از دستگیرشدگان اغتشاشات خراسان شمالی تحت تاثیر هیجان
بودند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام رضا براتی زاده عصر دو شنبه در دیدار مجمع نمایندگان خراسان شمالی که در محل دادگستری استان برگزار شد، اظهار کرد: تفاهم نامه مشترک بین دستگاه قضائی و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی جهت هم اندیشی و تلاش در راستای رفع مسائل و مشکلات موجود منعقد شد.رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با اشاره به اغتشاشات اخیر، گفت: هر چند استان خراسان شمالی در نتیجه بصیرت انقلابی و هوشیاری مردم و تلاش‌های عوامل اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی از حیث امنیتی کمترین آسیب را دید و اغتشاشات در استان، صرفاً در موارد معدود و محدود شکل گرفت ولی شایسته است با مشارکت همه دستگاه‌های ذی ربط موجبات شکل گیری این اغتشاشات شناسایی و آسیب شناسی شده و سپس با کار فرهنگی و گفتگو، از تکرار موارد مشابه پیشگیری شود.
وی همچنین با اشاره به سرعت قابل قبول روند رسیدگی‌های قضائی، از صدور کیفرخواست برای تعدادی از متهمان حوادث اخیر در استان خبر داد.
براتی زاده تصریح کرد: طبق بررسی‌های به عمل آمده بسیاری از این افراد تحت تأثیر هیجانات کاذب فضای مجازی قرار گرفته بودند که با صحبت‌های انجام شده و ارشادات صورت گرفته از کرده خویش اظهار ندامت و پشیمانی کردند.
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی ضمن تبیین برخی سازوکارهای قانونی و با اشاره به ضرورت صدور احکام متناسب در خصوص متهمان اغتشاشات اخیر، استفاده از مجازات‌های تعلیقی و تربیتی را یکی از سازوکارهای قانونی بازدارنده برشمرد و تصریح کرد: باید تلاش شود با ایجاد تمهیدات لازم و اقدامات فرهنگی و اقدامات آموزشی و نیز استفاده از ظرفیت‌های پیش بینی شده در قانون، زمینه‌های اصلاح و تربیت این افراد مهیا و فراهم شود. امیدوارم از خبر بسیاری از دستگیرشدگان اغتشاشات خراسان شمالی تحت تاثیر هیجان
بودند
راضی بوده باشید.

بسیاری از دستگیرشدگان اغتشاشات خراسان شمالی تحت تاثیر هیجان
بودند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۲ ۰۲:۴۲:۲۷