بزرگ ترین پایگاه اورژانس هوایی کشور افتتاح شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بزرگ ترین پایگاه اورژانس هوایی کشور افتتاح شد به گزارش سوالات شرعی و احکام، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، در حاشیه افتتاح این پایگاه اورژانس هوایی گفت: این پایگاه اورژانس در مجاورت بیمارستان امیرالمومنین (ع) قرار گرفته و احداث آن به دلیل موقعیت جغرافیایی و تردد بالای وسایل نقلیه در اراک و پراکندگی شهرها و روستاها، ضروت داشته است.
وی افزود: بالگرد اورژانس هوایی اراک، از بالگردهای پیشرفته است که با همکاری وزارت بهداشت و هوانیروز به کار گرفته شده و در داخل بالگرد، تجهیزات مورد نیاز از جمله ام آی سی یو، دی سی شوک، اکسیژن و تله کاردیوگرافی قرار دارد.
وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت انتقال به هنگام بیماران و مصدومان از طریق اورژانس هوایی، گفت: در ایران با تنوع آب و هوایی و پراکندگی شهرها و روستاها، ارائه این خدمات اهمیت ویژه ای دارد.
عین اللهی خاطرنشان کرد: در این پایگاه اورژانس، اتوبوس آمبولانس پیشرفته نیز مستقر است و امکان بستری بیماران و مصدومان را دارد. علاوه بر این به زودی دو دستگاه اتوبوس آمبولانس دیگر نیز برای ارائه خدمات بهتر امدادی به ظرفیت اورژانس اراک اضافه می‌شود.
پایگاه اورژانس هوایی شهید منصور وطن پور در زمینی به مساحت ۱۷ هزار متر مربع احداث شده است. امیدوارم از خبر بزرگ ترین پایگاه اورژانس هوایی کشور افتتاح شد راضی بوده باشید.

بزرگ ترین پایگاه اورژانس هوایی کشور افتتاح شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۹ ۰۲:۳۷:۵۰