بزرگترین جشن خیابانی غدیر در یزد برگزار می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بزرگترین جشن خیابانی غدیر در یزد برگزار می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، سیدحسن حسینی در جلسه ستاد بزرگداشت غدیر که با حضور استاندار یزد و جمعی از مسئولان در دفتر امام جمعه یزد برگزار شد، اظهار داشت: ستاد مردمی پاسداشت غدیر فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرده و اقداماتی را در راستای فرهنگ سازی بزرگداشت عید غدیر به عنوان بزرگترین عید شیعیان جهان انجام داده است.
وی عنوان کرد: طبخ غذا و اطعام غدیر از زمان شکل گیری این ستاد آغاز شد و اکنون هر سال نسبت به سال قبل پرشور تر اجرا می‌شود به نحوی که میزان اطعام غدیر در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش ۲۰ درصدی داشته است.
حسینی یادآور شد: سال گذشته با همکار تشکل‌های مردمی و هیئات مذهبی، ۱۰۰ هزار غذا در روز عید غدیر طبخ و توزیع شد و امیدواریم در سال‌های آینده میزان مشارکت مردم و خیران و هیئات مذهبی به نحوی باشند که همه مردم یزد از اطعام غدیر بهره‌مند شوند و در روز عید غدیر همه مهمان سفره حضرت علی (ع) باشند.
مسئول ستاد مردمی پاسداشت عید غدیر استان یزد با بیان اینکه یزد در زمینه برگزاری مراسم عزاداری اهل بیت (ع) و اجرای پرشور این مراسم در کشور و چه بسا در دنیا سرآمد است، گفت: یزد باید در برگزاری اعیاد مهم نظیر عید غدیر و موالید اهل بیت (ع) نیز در کشور سرآمد باشد که در این راستا نیز برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است.
وی یادآور شد: در همین راستا در سال گذشته برنامه‌ریزی برای برگزاری بزرگترین جشن خیابانی غدیر انجام و مقرر شد که جشنی با شکوه با همکاری هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی و نهادهای فرهنگی برگزار شود.
حسینی عنوان کرد: از آنجا که در تلاش برای برگزاری مراسمی باشکوه بودیم، تصمیم گرفته شد تا برای برنامه‌ریزی و تدارکات بهتر، این جشن به امسال موکول شود بنابراین امسال در روز عید غدیر، بزرگترین جشن خیابان غدیر در یزد برگزار می شود.
وی ادامه داد: این جشن از حسینیه بعثت تا حسینیه امیرچقماق یزد برگزار می‌شود و ۱۱۰ ایستگاه پذیرایی و فرهنگی برای بزرگداشت عید بزرگ غدیر در این مسیر و سایر نقاط شهر مستقر خواهند شد.
حسینی همچنین از برنامه ریزی برای حضور گردشگران خارجی در این جشن خبر داد و گفت: جشن بزرگ عید غدیر به عنوان مهمترین عید شیعیان و مسلمین جهان باید به جهان صادر شود. امیدوارم از خبر بزرگترین جشن خیابانی غدیر در یزد برگزار می‌شود راضی بوده باشید.

بزرگترین جشن خیابانی غدیر در یزد برگزار می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۶ ۰۲:۳۹:۳۹