برگزیدگان جشنواره قرآنی و فرهنگی لرستان تجلیل شدند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برگزیدگان جشنواره قرآنی و فرهنگی لرستان تجلیل شدند به گزارش خبرنگار سایت احکام، فرهاد زیویار استاندار لرستان امروز شنبه در اختتامیه سومین جشنواره و مسابقات قرآنی، فرهنگی، هنری و ادبی نمازجمعه لرستان ضمن تبریک به مناسبت میلاد باسعادت حضرت زینب (س) او را پیام‌آور نهضت کربلا ملجأ و پناهگاه اهل‌بیت در روز عاشورا دانست و اظهار داشت: ارتباط با قرآن، انس با بالاترین سند جاوید الهی و سرچشمه سعادت و کمال بشر است.
وی تصریح کرد: تلاوت قرآن و انس با این کتاب آسمانی که مکرر مورد سفارش معصومین قرار گرفته، پیمانی است که بین خدا و خلق اوست و سزاوار است که به این عهد و پیمان وفادار بوده و انس داشته باشیم تا دنیا و آخرت ما تضمین شود.
استاندار لرستان، افزود: قرآن هم پاسخگو و هم هدایتگر و هم تربیت‌کننده است و این کتاب آسمانی مثل معلمی است که سوال هر دانش‌آموزی را جواب می‌دهد، هدایتگر است؛ چون نور معنویت و معرفت را با خود به همراه دارد و هادی است؛ چون صلاح را از فساد تفکیک می‌کند و چنین کتابی موردعلاقه نبی مکرم اسلام (ص) و اولیا الهی است که همه لحظات خود را از آن بهره می‌گیرند.
زیویار در ادامه با اشاره به موضوع فلسطین مظلوم و مقتدر، گفت: فلسطین نه از سر ضعف بلکه از سر اقتدار مورد ظلم واقع شده است.
وی با اشاره به جنگ اعراب و اسرائیل و جنگ شش‌روزه، گفت: در حال حاضر وقتی این مظلومیت و اقتدار در امتداد مقاومت قرار می‌گیرد این جنگ نابرابر باگذشت حدود ۴۰ روز علی‌رغم سنگین‌ترین حملات و هجمه‌ها به غزه، مقاومت می‌کند و همانند اتفاقی که در نهضت کربلا به وقوع پیوست تکرار می‌شود.
استاندار لرستان، گفت: وقتی ملجأ انسان قرآن است، رحمانیت و رحیمیت را مدنظر قرار داده و نمی‌کشد تا زنده بماند و اگر کاری انجام می‌دهد در مسیر اعتقادات دینی و دفاع از خود است و این در حالی است که طرف مقابل با محاسبات دنیوی مقابله می‌کند و قطعاً از روی زمین محو خواهد شد.
زیویار، افزود: اقتدار غزه با صبر و متانت، الگوگرفتن از حضرت زینب (س) و نهضت مقاومت است که هم قابلیت‌های خود را تبیین می‌کند و هم شأن والای انسانی خود را با ایثار و صبر نشان می‌دهد و پرده از باطن و خصایص فرا حیوانی صهیونیست‌ها برمی‌دارد.
وی ضمن تقدیر از همه خانواده‌هایی که شرایط بروز ظرفیت‌های قرآنی را برای فرزندان این سرزمین فراهم می‌کنند تشکر کرد و گفت: ما به فرزندان قرآنی خود افتخار می‌کنیم که با قرآن هدایتگر مأنوس شوند.
استاندار لرستان همچنین از زحمات نماینده ولی‌فقیه در استان، مدیرکل آموزش‌وپرورش و حوزه جوانان در نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در استان تقدیر و تشکر کرد. امیدوارم از خبر برگزیدگان جشنواره قرآنی و فرهنگی لرستان تجلیل شدند راضی بوده باشید.

برگزیدگان جشنواره قرآنی و فرهنگی لرستان تجلیل شدند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۹ ۰۲:۴۰:۴۷