برگزاری پویش جهانی «پخت مقلوبه فلسطینی» در قم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برگزاری پویش جهانی «پخت مقلوبه فلسطینی» در قم به گزارش خبرنگار سایت احکام، شامگاه پنحشنبه در آستانه فرارسیدن روز قدس، پویش جهانی پخت غذای مقلوبه فلسطینی، عصر امروز برای دومین سال متوالی در مجتمع فرهنگی نور قم برگزار شد.
در این ویژه برنامه که با نذر آزادی فلسطین و در راستای همدلی و کمک به فرزندان غزه انجام شد، بیش از ۷۰۰ بانوی قمی حضور داشتند و ۱۰۰ غذای مقلوبه نیز تهیه و طبخ شده بود.
قرآن خوانی جمعی، اجرای سرود دخترانه، خاطره گویی و حماسه خوانی مهدی سلحشور از مداحان اهل بیت (ع)، شعرخوانی بانوانه، توسل به ائمه اطهار (ع) برای آزادی هرچه زودتر فلسطین، جمع‌آوری کمک‌های نقدی، رزمایش نوردیده‌های دهه نودی و برپایی مسابقات مختلف فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
گفتنی است که «مقلوبه» یک غذای سنتی در فلسطین است که به‌عنوان غذایی برای انقلاب شناخته می‌شود؛ از زمانی که ترامپ، قدس را پایتخت رژیم صهیونسیتی اعلام کرد، گروهی از زنان فلسطینی چالش درست کردن مقلوبه را راه‌اندازی کردند. امیدوارم از خبر برگزاری پویش جهانی «پخت مقلوبه فلسطینی» در قم راضی بوده باشید.

برگزاری پویش جهانی «پخت مقلوبه فلسطینی» در قم  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۰۵ ۰۲:۴۵:۵۹