برگزاری هفتمین همایش تئاتر پیاده‌روی اربعین در مرز
خسروی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برگزاری هفتمین همایش تئاتر پیاده‌روی اربعین در مرز
خسروی
افشین آزادی در گفتگو با خبرنگار سایت احکام اظهار کرد: هفتمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی روایت راهیان در مرز خسروی همزمان با استان‌های ایلام، خوزستان و کردستان برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به حضور خودجوش هنرمندان کرمانشاهی در این رویداد تحت قالب نذر فرهنگی به عنوان ادای دین فرهنگی هنرمندان تئاتر در مسیر زوار سید و سالار شهیدان، عنوان کرد: نمایش‌های سقا (سعید ذبیحی)، قصه‌ها (نعمت اله اسدی مرام)، پیاده (آرش منصوری)، غارتگران خیمه‌ها (بهاره کرمی)، نگهبان علقمه (هومن روحتافی)، قصه عشق (احسان زین الدینی)، گمرک (علی زیستی) و وصیت (سعید نوروزی) از روز سه شنبه هفتم شهریور لغایت جمعه ۱۰ شهریور اجرا خواهد شد.
رئیس حوزه هنری کرمانشاه با اشاره به استقبال پرمخاطب این همایش در دوره‌های قبل، خاطرنشان کرد: بازخوردهای مثبتی که از این رویداد به دست آمد، افزایش کمی گروه‌های نمایشی را در شهریور امسال به دنبال داشت و این اجراها به دلیل افزایش حجم تردد زوار از قصرشیرین تا پایانه مرز خسروی متمرکز شده است.
آزادی مکان برگزاری در مرز خسروی را پایانه خسروی، موکب حضرت قاسم (ع) و موکب فرزندان شاهد عنوان و تاکید کرد پس از هفت سال از شروع این رویداد مهم برای سومین بار همایش روایت راهیان در این استان برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به موضوعات نمایش‌های هفتمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین روایت راهیان، عنوان کرد: قیام عاشورا وقایع تاریخی مربوط به محرم الحرام ۶۱ هجری، فرهنگ عاشورا و انقلاب اسلامی (مختص بخش ایران)، شخصیت امام حسین (ع) و یاران باوفایش، مدافعان حرم (شهدای مشترک ایران و عراق) سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی ابومهدی مهندس و روایت‌ها برخی از موضوعاتی است که آثار نمایشی با محوریت آنها تولید شده است. امیدوارم از خبر برگزاری هفتمین همایش تئاتر پیاده‌روی اربعین در مرز
خسروی
راضی بوده باشید.

برگزاری هفتمین همایش تئاتر پیاده‌روی اربعین در مرز
خسروی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۳۰ ۰۲:۴۲:۴۵