برگزاری مانور امداد و نجات سطح سه در جزیره خارگ

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برگزاری مانور امداد و نجات سطح سه در جزیره خارگ به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید ابراهیم حسینی یک شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنا به برنامه‌ریزی های صورت گرفته در تیم فرماندهی حادثه HSE پایانه نفتی خارگ با در نظر گرفتن محوریت فرماندهی ارشد شرکت پایانه‌های نفتی ایران در جزیره خارگ، به منظور افزایش توان و پایش عملکرد کارکنان و در راستای آمادگی و مقابله با حوادث، مانورهای دوره‌ای با طراحی و تعیین سناریوهای محتمل عملیاتی به صورت منسجم از سوی این پایانه برگزار می‌گردد که با تکیه بر این اهداف، مانور امداد و نجات سطح سه ایراتا توسط متخصصین HSE پایانه نفتی خارگ برگزار شد.
حسینی تصریح کرد: سنجش سرعت واکنش کارکنان در شرایط اضطراری، بررسی سطح کمی و کیفی تجهیزات امدادی و ارتباطی، بررسی تکنیک‌ها و نحوه عملکرد گروه امداد و نجات در اجرای آنها و بالا بردن توان جسمانی و عملیاتی کارکنان از جمله اهدافی بود که در اجرای موفقیت‌آمیز این مانور، محقق گردیده و مورد تحلیل و بررسی کارشناسی قرار گرفت.
محمدجواد دریا لعل رئیس اچ اس ای پایانه نفتی خارگ نیز با تشریح جزئیات برگزاری این مانور افزود: سناریوی این مانور با هدف امداد و نجات مصدوم از درون مخزن یک میلیون بشکه‌ای نفت خام و انتقال به فضای ایمن، با اجرای تکنیک‌های به روز و استفاده از ابزار کار با طناب در سطح حرفه‌ای طراحی و اجرا گردید.
گفتنی است در پایان برگزاری این مانور نیز در جلسه تخصصی، نقاط قوت و ضعف و اثربخشی برگزاری این مانور با حضور کارکنان HSE مورد بررسی قرار گرفت. امیدوارم از خبر برگزاری مانور امداد و نجات سطح سه در جزیره خارگ راضی بوده باشید.

برگزاری مانور امداد و نجات سطح سه در جزیره خارگ  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۳۱ ۰۲:۳۹:۰۹