برگزاری عصر شعر «اسم شب، صبح است» در ارومیه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برگزاری عصر شعر «اسم شب، صبح است» در ارومیه به گزارش خبرنگار سایت احکام، همزمان با شروع دور تازه‌ای از جنایات بی‌رحمانه رژیم اشغالگر صهیونیستی و با هدف همبستگی محافل ادبی کتابخانه‌های عمومی کشور با مردم غزه، عصر شعر «اسم شب، صبح است» همزمان با سراسر کشور، با تعدادی از مسئولان و اهالی اندیشه و قلم عصر پنجشنبه در سالن جلسات کتابخانه مرکزی استان در ارومیه برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی ضمن اعلام حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از فلسطین، به عنوان مسئله اول جهان اسلام، گفت: حمایت و همدردی با مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی، امروزه، وظیفه هر مسلمانی است و در این راستا، جریان سازی، از طریق ادبیات نقش مهمی دارد؛ چرا که، رساترین زبان، زبان شعر است و نبوغ واژه‌ها در شعر نمایان می‌شود و مرجعی ماندگار در طول تاریخ برای آیندگان، پس از نابودی اسرائیل _ که با وعده خداوند، امری حتمی است_ خواهد بود.
خدیجه معصومی، ضمن معرفی کتاب «متاستاز اسرائیل» اثر کورش علیانی، گفت: در این کتاب، تاریخ ۱۵۰ ساله رژیم صهیونیست به صورت روایت گونه بیان شده است و به سه مقوله مهم تبعیض، ترور و تعدی این رژیم در رابطه با مردم مظلوم فلسطین می‌پردازد و اسرائیل بهئ عنوان یک غده سرطانی توصیف شده است که نابود خواهد شد.
دبیر محفل ادبی هاتف با اشاره به اینکه حمایت از فلسطین، مسئله اول جهان اسلام است، گفت: این مراسم با هدف همبستگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با مردم غزه برگزار شده است؛ ادبیات در طول تاریخ و تمام حوزه‌ها از جمله موضوعات کربلا، انقلاب اسلامی، مدافعان حرم و این روزها فلسطین و غزه پیشقدم بوده و در ادبیات هم شعر از همه هنرها پیش‌رو بوده است و امروزه هم شعر آئینی، مذهبی و اهل بیت (ع) در دنیا متوجه بحث غزه است.
مصطفی قلیزاده علیار، با بیان اینکه در موضوع فلسطین ظالم و مظلوم روبروی هم هستند، گفت: ادبیات مقاومت ادبیات پیام‌دار و موضع‌دار است و ادبیات خنثی نیست؛ غزه نماد مظلومیت است و در راستای حمایت از مردم مظلوم فلسطین، امروز این عصر شعر سراسری، برگزار شد.
در ادامه، شاعران حاضر در آئین، اشعار خود با محوریت فلسطین و غزه، قرائت کردند؛ سخنرانی رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان نیز بخش دیگری از این آئین بود. امیدوارم از خبر برگزاری عصر شعر «اسم شب، صبح است» در ارومیه راضی بوده باشید.

برگزاری عصر شعر «اسم شب، صبح است» در ارومیه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۷ ۰۲:۴۰:۳۲