برگزاری رویداد بین‌المللی تورنمنت گلبال با حضور ۴ کشور در
کردستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برگزاری رویداد بین‌المللی تورنمنت گلبال با حضور ۴ کشور در
کردستان
به گزارش خبرنگار سایت احکام، اسماعیل زارعی‌کوشا چهارشنبه شب در دیدار با رئیس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان کشور، با اشاره به استعدادهای درخشان معلولین، نابینایان و کم‌بینایان استان و کسب مقام‌های قهرمانی و افتخارات زیادی در حوزه‌ها و مقاطع مختلف نه فقط ورزش، بلکه در سایر حوزه‌ها، فراهم کردن زمینه مناسب شکوفایی استعدادهای این افراد از جامعه را تکلیف خود و مسؤولان دانست.
وی ضمن استقبال از برگزاری تورنمنت گلبال نابینایان و کم بینایان در استان، اظهار کرد: تعداد قابل توجهی نابینای حافظ کل قرآن کریم در استان داریم و در رشته‌های مختلف علمی نیز این افراد با خودباوری و توانمندی سرآمد هستند و توانسته‌اند رشد کنند و اعتلا یابند.
استاندار کردستان با بیان اینکه برگزاری این تورنمنت و رویدادهای مانند آن می‌تواند به معرفی ورزش‌های ویژه نابینایان کمک فراوانی کند، اضافه کرد: هدف گذاری در این زمینه می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان تحقق یابد و کردستان نیز انتخاب خوبی برای میزبانی برگزاری این مسابقات است.
وی در ادامه از اعلام آمادگی کردستان جهت میزبانی برگزاری مسابقات تورنمنت بین‌المللی گلبال با حضور چهار کشور ایران، سوریه، ترکیه و عراق در دی ماه جاری، خبر داد و گفت: استان کردستان زمینه و زیرساخت لازم برای میزبانی رویدادهای ورزشی در سطح ملی و بین المللی را دارد.
محمدرضا مظلومی رئیس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان کشور، عصر چهارشنبه به منظور حضور در مجمع عمومی و سالیانه هیأت ورزش‌های نابینایان استان به کردستان سفر کرد و به همراه سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان، مدیرکل بهزیستی و رئیس هیأت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان با استاندار کردستان دیدار و گفت‌گو کردند.
گفتنی است؛ میزبانی استان کردستان از رویداد بین‌المللی ورزش گلبال با حضور چهار کشور منطقه، برگزاری کارگاه و کلاس بین‌المللی آموزشی داوری گلبال با حضور مدرس و داور ایتالیایی که رئیس انجمن جهانی گلبال نیز هستند، تلاش برای تجهیز اماکن ورزشی ویژه نابینایان، حمایت مالی و معنوی مسؤولان از جامعه ورزشکاران این هیأت، برپایی اردوهای تیم ملی ورزش‌های نابینایان و کم بینایان کشور و میزبانی کردستان از مسابقات قهرمانی کشور از مهمترین مباحث مطرح شده در این دیدار بود. امیدوارم از خبر برگزاری رویداد بین‌المللی تورنمنت گلبال با حضور ۴ کشور در
کردستان
راضی بوده باشید.

برگزاری رویداد بین‌المللی تورنمنت گلبال با حضور ۴ کشور در
کردستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۷ ۰۲:۴۰:۴۷