برگزاری بزرگترین مزایده کشور در یزد/تشکیل ۳۱ پرونده فساد
اداری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برگزاری بزرگترین مزایده کشور در یزد/تشکیل ۳۱ پرونده فساد
اداری
به گزارش خبرنگار سایت احکام، غلامعلی دهشیری روز چهارشنبه در نشستی خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضاییه با اشاره به برگزاری دوره‌های کارآموزی قضات منطقه جنوب شرق کشور در یزد اظهار داشت: در استان یزد با کمبود قاضی مواجه هستیم به نحوی که امسال ۷۹ قاضی در سیستم قضایی استان جذب شد اما ۴۹ نفر نیز یا بازنشسته یا به استان دیگری منتقل شدند و در نتیجه تنها ۱۸ قاضی به سیستم اضافه شد.
وی عنوان کرد: از طرفی با حجم بالای پرونده های دعاوی و روند افزایشی تشکیل پرونده مواجه هستیم بنابراین برگزاری دوره های کارآموزی می تواند بسیار موثر باشد و یزد می تواند به قطب پرورش قاضی در جنوب شرق کشور تبدیل شود.
استخراج ۶ نمونه استاندارد کارشناسی برای پرونده های قضایی
دهشیری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۵۰ درصد پرونده های قضایی منجر به کار کارشناسی و منوط به نظر کارشناس می شود، عنوان کرد: برای اینکه در کارشناسی ها استانداردهای اولیه مدنظر قرار گیرد، ۶ نمونه استاندارد استخراج شد و در اختیار قضات قرار گرفت تا قرار کارشناسی جامع و کاملی موجود باشد و بتواند ابهام پرونده ها را از بین ببرد.
رئیس کل دادگستری اسان یزد همچنین با اشاره به آمار اموال توقیفی انبارهای تملیکی استان یزد بیان کرد: در طول یک سال گذشته ۲۱ بازدید از انبارهای تملیکی استان انجام شد که به دنبال این بازدیدها، ۳۱ پرونده با ارزش بیش از ۱۶۹ میلیارد و ۷۸۸ میلیون ریال تشکیل شد.
دهشیری در مورد رفع تصرف از اموال دولتی همچنین تغییر کاربری اراضی نیز اظهار داشت: از تغییر کاربری ۴۱ هزار و ۴۸۰ هکتار از اراضی جلوگیری و رفع تصرف از ۱۰ هزار و ۷۰۰ مترمربع از بستر و حریم رودخانه صورت گرفت.
مفاسد اداری از ۸۰ سکه و یک آپارتمان تا ۲۰۰ شاخه لوله پلی اتیلن
وی با اشاره به پرونده های مختلفی که در حوزه مبارزه با فساد اداری در استان تشکیل شد، افزود: ۳۱ پرونده در حوزه مفاسد اداری تشکیل شد که تخلفات آنها شامل ۸۰ سکه تمام بهار آزادی، ۱۰ واحد آپارتمان و ۱۱ هزار و ۳۳۳ مترمربع زمین و ۲۰۰ شاخه لوله پلی اتیلن بوده که ارزش کشفیات این تخلفات، ۱۸ هزار و ۲۳۲ میلیارد و ۹۷۸ میلیون تومان بوده است.
رئیس کل دادگستری استان یزد یادآور شد: اغلب پرونده های مفاسد اداری استان یزد مربوط به پرسنل نهادهای عمومی بوده است.
۷۵۰ خودرو سبک و سنگین در یزد به مزایده گذاشته می شود
وی همچنین از برگزاری بزرگترین مزایده کشور در تیرماه امسال در یزد خبر داد و گفت: در هفته مبارزه با موادمخدر مزایده ۷۵۰ دستگاه خودرو شامل ۸۰ دستگاه کامیون و کامیونت، ۱۷ دستگاه اتوبوس، ۱۱۶ دستگاه موتورسیکلت و ۵۳۰ دستگاه ماشین سبک و سواری انجام می شود.
دهشیری ادامه داد: با این اقدام، تعداد موجودی های ماشین آلات توقیفی در استان یزد به ۲۰۱ مورد خواهد رسید.
وی با تاکید بر اینکه این مزایده، بزرگترین مزایده کشور به شمار می رود، افزود: ارزش این مزایده ۴۰۰ میلیارد تومان است. امیدوارم از خبر برگزاری بزرگترین مزایده کشور در یزد/تشکیل ۳۱ پرونده فساد
اداری
راضی بوده باشید.

برگزاری بزرگترین مزایده کشور در یزد/تشکیل ۳۱ پرونده فساد
اداری  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۲ ۰۲:۴۴:۱۲