برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در ۲۱۶ حوزه
امتحانی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در ۲۱۶ حوزه
امتحانی
به گزارش سوالات شرعی و احکام، رضا رضایی در حاشیه بازدید از خوزه‌های امتحانی در شهر کرمان با بیان اینکه امسال ۴۰ درصد نمره کنکور داوطلبان از نمرات امتحانات نهایی نوبت دوم مدارس سهم دارد و نمره این آزمون‌ها نیز از تأثیر مستقیم بر پذیرفته شدن دانش آموزان در کنکور سراسری برخوردار است، افزود: ۳۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز استان در پایه دوازدهم امتحانات نهایی را در ۲۱۶ حوزه امتحانی و ۳۲ شهرستان و منطقه آموزش و پرورش این استان برگزار خواهند کرد.
وی بیان کرد: تصحیح اوراق و همچنین فرایند حوزه اجرا به صورت کاملاً الکترونیکی انجام می‌شود و ۱۰ دقیقه قبل از آغاز آزمون، رمز دسترسی به سوالات به تلفن همراه مدیر حوزه پیامک می‌شود و وی رمز را در اتاق تکثیر که قرنطینه است باز می‌کند و سرانجام سوالات جلو چشم دانش آموزان در سالن بازگشایی و سوالات توزیع می‌شود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از تجهیز حوزه‌های امتحانات نهایی استان کرمان با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان خبر داد و افزود: حوزه‌های محل برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم به دوربین مداربسته، راکت الکترونیکی، سیگنال یاب و همچنین حفاظت فیزیکی مجهز شده است.
رضایی گفت: در حوزه تصحیح به محض اینکه آزمون به پایان رسید برگه‌ها اسکن، سربرگ‌ها به صورت الکترونیکی جدا و سوالات به صورت رندومی (احتمالی) در فضای رایانه به صورت کاملاً تصادفی ارسال و تصحیح اول انجام می‌شود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: دوباره بدون دیده شدن نمره تصحیح اول برگه برای فرد دوم برای تصحیح ارسال می‌شود و اگر بین مصحح اول و دوم اختلاف نمره وجود داشته باشد برگه امتحانی به مصحح سوم ارجاع می‌یابد که وی نیز بدون دیدن نمره‌های اول و دوم برگه را تصحیح می‌کند و سرانجام نمره در سامانه دانش آموزی ثبت می‌شود و در این سامانه دانش آموز مجاز به اعتراض کردن است.
رضایی گفت: سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۴۰ درصدی است که از این میزان ۲۶ درصد مربوط به دروس عمومی و ۱۴ درصد مربوط به دروس تخصصی است و این سهم در آزمون سراسری دیده می‌شود اما چارچوب کار طبق آزمون نهایی است. امیدوارم از خبر برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در ۲۱۶ حوزه
امتحانی
راضی بوده باشید.

برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در ۲۱۶ حوزه
امتحانی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۳ ۲۳:۲۴:۰۱