برنج سفید ریسک بیماری قلبی را افزایش می دهد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برنج سفید ریسک بیماری قلبی را افزایش می دهد به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیکال نیوز، انتخاب‌های سبک زندگی مانند رژیم غذایی می‌تواند خطر ابتلاء به بیماری عروق کرونر را افزایش دهد.
قلب خون و مواد مغذی را در سراسر بدن پمپاژ می‌کند و سلامت قلب را برای سلامت کلی ضروری است. بیماری عروق کرونر می‌تواند منجر به مشکلات شدید قلبی از جمله حملات قلبی شود. محققان هنوز در حال بررسی عوامل خطر ابتلاء به بیماری عروق کرونر و اینکه چگونه افراد می‌توانند اقدامات لازم را برای جلوگیری از آن انجام دهند، هستند.
مطالعه اخیر نشان داد که رژیم‌های غذایی سرشار از غلات تصفیه شده، که شامل برنج سفید، آرد سفید و نان سفید می‌شود، با افزایش خطر ابتلاء به بیماری زودرس عروق کرونر مرتبط است.
در مقابل، آنها دریافتند که رژیم غذایی سرشار از غلات کامل با کاهش خطر ابتلاء به بیماری زودرس عروق کرونر مرتبط است.
محققان در این مطالعه مصرف غلات و خطر مرتبط با بیماری عروق کرونر زودرس را بررسی کردند. آنها به طور خاص به بررسی این خطر در جمعیت ایران پرداختند.
این مطالعه شامل بیش از ۲۰۰۰ شرکت کننده، از جمله ۱۳۶۹ شرکت کننده مبتلا به بیماری عروق کرونر زودرس بود. این افراد با یک گروه کنترل شامل ۱۱۶۸ شرکت کننده که بیماری عروق کرونر زودرس نداشتند، مقایسه شدند. محققان از پرسشنامه‌های مصرف غذا و ارزیابی رژیم غذایی برای بررسی میزان مصرف غلات کامل و مصرف غلات تصفیه شده شرکت کنندگان استفاده کردند.
این مطالعه جالبی است که مصرف غلات تصفیه شده را در مقایسه با مصرف غلات کامل در بیمارانی که در معرض خطر بالای بیماری قلبی هستند مقایسه می‌کند.
نویسندگان مطالعه دریافتند که رژیم‌های غذایی با مصرف غلات تصفیه شده با افزایش خطر ابتلاء به بیماری زودرس عروق کرونر مرتبط است. از طرف دیگر، رژیم‌های غذایی با مصرف غلات کامل با کاهش خطر ابتلاء به بیماری زودرس عروق کرونر همراه بود.
داده‌های این مطالعه یادآوری می‌کند که چگونه رژیم غذایی می‌تواند بر سلامت قلب تأثیر بگذارد. امیدوارم از خبر برنج سفید ریسک بیماری قلبی را افزایش می دهد راضی بوده باشید.

برنج سفید ریسک بیماری قلبی را افزایش می دهد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۱۰ ۰۲:۳۷:۳۱