برق چاه‌های کشاورزی یزد از طریق مزارع خورشیدی تامین
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برق چاه‌های کشاورزی یزد از طریق مزارع خورشیدی تامین
می‌شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمدعلی حاتمی زاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان یزد در سال، ۳۳۲ روز آفتابی دارد، اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی به همراه شرکت برق در پی آن است تا از این پتانسیل استان برای تولید بخش قابل توجهی از برق استفاده کند.
وی افزود: از برنامه‌های محوری سازمان جهاد کشاورزی استان، راه اندازی، احداث و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در ۱۰ درصد چاه‌های کشاورزی بوده که با اجرایی شدن این برنامه علاوه بر جلوگیری از قطعی برق چاه‌ها، از خسارات عمده به کشاورزان جلوگیری می شود.
حاتمی زاده گفت: ایجاد تنش آبیاری در زمان رسیدن محصول پسته، علاوه بر ضعیف شدن درخت و تشدید خسارت پسیل، میزان پوکی پسته را نیز افزایش می دهد که تنها راه مدیریت این بحران، تامین مطمئن برق مصرفی چاه های کشاورزی است.
رئیس جهاد کشاورزی استان یزد بیان کرد: خودکفایی در تولید برق، راهبرد اصلی بخش کشاورزی است، به طوری که با تجهیز و ساماندهی ۷۰۰ حلقه چاه کشاورزی به نیروگاه خورشیدی، مصرف برق بخش تضمین شده و چاه‌های مجری نیروگاه خورشیدی در لیست قطعی برق و خاموشی تابستانه نخواهند بود.
وی با اشاره به اینکه طرح الگویی نیروگاه خورشیدی در راستای تولید برق در یکی از اراضی چاه های کشاورزی خاتم با موفقیت انجام شده است، اضافه کرد: این طرح در فاز اول در شهرستان هایی با تعداد چاه کشاورزی بیشتر، عمده مالکی و مصرف برق بالاتر اجرایی خواهد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد عنوان کرد: تمامی بهره بردارانی که صاحب زمین هستند یا زمین را به مدت ۲۰ سال اجاره کرده اند، می توانند از این طرح استفاده کنند.
حاتمی زاده افزود: کشاورزان می توانند برق تولیدی مازاد توسط نیروگاه های خورشیدی را بفروشند و طی چهار سال سرمایه ای که آنها در این راستا گذاشته اند از این طریق بازگردانی می شود. امیدوارم از خبر برق چاه‌های کشاورزی یزد از طریق مزارع خورشیدی تامین
می‌شود
راضی بوده باشید.

برق چاه‌های کشاورزی یزد از طریق مزارع خورشیدی تامین
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۰ ۰۲:۳۷:۵۷