برق بیمارستان اصلی غزه قطع شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برق بیمارستان اصلی غزه قطع شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، مدیر بیمارستان الشفا غزه با هشدار نسبت به اوضاع بحرانی این بیمارستان اعلام کرد که ما از جهان می‌خواهیم تا قبل از اینکه خیلی دیر شود سوخت بیمارستان‌ها را تأمین کنند.
به گفته مدیر بیمارستان الشفا، مولد برق اصلی مجتمع پزشکی الشفاء متوقف شده و تنها ژنراتور ثانویه کار می‌کند و در حال حاضر بسیاری از بخش‌های این بیمارستان در تاریکی به سر می‌برند و برق بخش‌های این بیمارستان به دلیل تمام شدن سوخت قطع شده است.
رئیس بیمارستان الشفا همچنین تاکید کرد که برای حفظ نظام سلامت در مجموعه تلاش خواهیم کرد.
خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که نیروهای اشغالگر با شدت زیادی بمب‌های فسفری را در مجاورت بیمارستان القدس در تل الحوا در غرب شهر غزه شلیک می‌کنند.
همزمان، خبرنگار الجزیره اعلام کرد که توپخانه اسرائیل محله النصر در غرب شهر غزه را هدف قرار داد.
همچنین خبرگزاری ان بی سی به نقل از مقامات غربی گزارش داده است که آنها نگران هستند که دوره طولانی جنگ اسرائیل علیه غزه، خطر تشدید تنش در منطقه را افزایش دهد و دولت‌های عربی را به دشمن تبدیل کند.
همزمان روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت در گزارشی اعلام کرد که توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی تا این لحظه بیش از ۸ هزار گلوله توپ به سمت نوار غزه شلیک کرده است.
همزمان هواپیماهای اسرائیلی از دقایقی پیش حملات گسترده‌ای را علیه شهر خان یونس در جنوب نوار غزه آغاز کردند.
خبرنگار الجزیره نیز اعلام کرد که هواپیماهای اسرائیلی با ده‌ها موشک منطقه تل الهوا در غرب غزه را هدف قرار دادند.
از سوی دیگر، منابع عبری زبان اعلام کردند که آژیر خطر مجدداً در اشدود به صدا درآمده است.
همچنین حملات اسرائیل به اردوگاه‌های جبالیا در شمال نوار غزه و البریج در نوار مرکزی غزه باردیگر از سر گرفته شده است.
«ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های قسام هم دقایقی قبل در سخنانی تاکید کرد: نیروهای فلسطینی به مبارزات خود برای جلوگیری از پیشروی نظامیان صهیونیست در محورهای مختلف ادامه می‌دهند.
وی در ادامه افزود: نیروهای ما موفق شدند یک گردان از تانک‌های دشمن را منهدم کرده و تعداد زیادی از عناصر دشمن را به هلاکت برسانند. ما موفق شدیم از پشت خطوط دشمن خود را به آنها رسانده و از نقطه صفر به عناصر دشمن حمله کنیم.
ابوعبیده تصریح کرد: یک ضدحمله طی عصر امروز در محور شمال غرب شهر غزه انجام داده و دست کم ۶ تانک و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی را منهدم کردیم.
سخنگوی گردان‌های قسام اضافه کرد: بعد از گذشت ۲۷ روز از آغاز عملیات طوفان الاقصی نیروهای فلسطینی همچنان در محورهای مختلف حضور دارند. کابینه رژیم صهیونیستی در خصوص تعداد نظامیان به هلاکت رسیده در غزه دروغ می‌گوید.
وی افزود: شهادت هزاران تن از فرزندان ملت فلسطین دردناک است و باعث می‌شود تلاش ما برای آنکه دشمن هزینه و تاوان این کشتار را بدهد افزایش یابد.
ابوعبیده تاکید کرد: نفربر ارتش رژیم صهیونیستی موسوم به ببر در اولین آزمایش خود در غزه منهدم شد. غزه را همانطور که در گذشته هم بوده، تبدیل به یک نفرین برای صهیونیست‌ها می‌کنیم. صهیونیست‌ها مدعی بودند نفربر ببر قدرتمندترین تجهیزات نظامی در جهان است اما در برابر خمپاره‌های ما نابود شد. امیدوارم از خبر برق بیمارستان اصلی غزه قطع شد راضی بوده باشید.

برق بیمارستان اصلی غزه قطع شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۰۳ ۰۲:۳۸:۴۵