بررسی آخرین تحولات فلسطین توسط وزرای خارجه ایران و
سوئیس

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بررسی آخرین تحولات فلسطین توسط وزرای خارجه ایران و
سوئیس
به گزارش سوالات شرعی و احکام، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به تماس تلفنی ایگنازیو کاسیس وزیر امور خارجه سوئیس در خصوص تحولات فلسطین و مناسبات دوجانبه با وی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در سطح وزرای خارجه کشورها در روز چهارشنبه تاکید کرد، توقف پایدار حملات علیه غزه و کرانه (دستیابی به استمرار آتش بس)، لغو محاصره انسانی، ارسال کمک‌های انسان دوستانه شامل دارو، غذا، سوخت و جلوگیری از کوچ اجباری ساکنان غزه و کرانه باختری از اولویت‌ها است و دستیابی به این اهداف مورد اجماع بین‌المللی نیز هست.
وزیر امور خارجه سوئیس نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن ابراز نگرانی در خصوص وضعیت جاری در فلسطین و سرزمین‌های اشغالی، آزادی اسرا، حمایت از غیرنظامیان، ارسال کمک‌های بشردوستانه و جلوگیری از تشدید درگیری‌ها را مهم دانست.
وی با اشاره به رایزنی‌های انجام شده از سوی کشورش در جهت حفاظت از جان غیرنظامیان، رعایت حقوق بشردوستانه و تلاش برای آتش بس انسان دوستانه، ابراز امیدواری کرد با نگاه به آینده، دور جدیدی از آتش بس آغاز گردد.
طرفین با تاکید بر اهمیت توسعه مناسبات دو کشور بر دیدار حضوری وزرای خارجه با هدف بیشتر ابعاد همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی تاکید کردند.
لازم به ذکر است، سوئیس حافظ منافع آمریکا در ایران است. امیدوارم از خبر بررسی آخرین تحولات فلسطین توسط وزرای خارجه ایران و
سوئیس
راضی بوده باشید.

بررسی آخرین تحولات فلسطین توسط وزرای خارجه ایران و
سوئیس  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۸ ۰۲:۳۷:۵۴