برداشتن تخمدان ها در اوایل زندگی روند پیری را تسریع می
کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برداشتن تخمدان ها در اوایل زندگی روند پیری را تسریع می
کند
به گزارش خبرنگار سایت احکام به نقل از مدیسن نت، دکتر «استفانی فاوبیون»، مدیر سلامت زنان در کلینیک مایو و سرپرست تیم تحقیق، گفت: «این مطالعه مهم است زیرا بر اطلاعاتی تأکید می‌کند که ما از قبل می‌دانیم، و آن این است که اوفورکتومی دوطرفه قبل از یائسگی [PBO] برای سلامت زنان خوب نیست و با افزایش احتمال ابتلاء به تعدادی از بیماری‌های مزمن همراه است.»
وی در ادامه می‌افزاید: «تخمدان ها ممکن است به دلایل مختلفی از جمله کیست و آندومتریوز، وضعیتی که در اثر رشد سلول‌های رحم در سایر قسمت‌های بدن ایجاد می‌شود، برداشته شوند. زنانی که جهش ژن BRCA در آنها مثبت است و خطر ابتلاء به سرطان را افزایش می‌دهد، ممکن است برای جلوگیری از سرطان تخمدان، حذف آن‌ها را انتخاب کنند. حال یافته‌های جدید ممکن است به تصمیم آنها کمک کند.»
برای این مطالعه، محققان ۲۷۴ زن را که عمل PBO با یا بدون هیسترکتومی (برداشتن رحم) داشتند، دنبال کردند.
این مطالعه نشان داد زنانی که بین سنین ۴۶ تا ۴۹ سال دارای PBO بودند، بیشتر در معرض خطر ابتلاء به آرتریت و آپنه انسدادی خواب بودند. زنانی که قبل از ۴۶ سالگی این عمل را انجام داده بودند، خطر ابتلاء به آرتریت، آسم، آپنه انسدادی خواب و شکستگی استخوان در آنها بیشتر بود. جوان‌ترین گروه نیز مسافت کوتاه‌تری را با شش دقیقه پیاده روی طی کردند.
تخمدان‌ها بیشتر استروژن زنان را می‌سازند که کلید تنظیم چرخه قاعدگی است و بر دستگاه ادراری، قلب و عروق خونی، استخوان‌ها، سینه‌ها، پوست، مو، غشاهای مخاطی، عضلات لگن و مغز تأثیر می‌گذارد. امیدوارم از خبر برداشتن تخمدان ها در اوایل زندگی روند پیری را تسریع می
کند
راضی بوده باشید.

برداشتن تخمدان ها در اوایل زندگی روند پیری را تسریع می
کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۷ ۰۲:۴۰:۵۴