برخی دنبال تطهیر پهلوی/ امام(ره) به مردم اعتماد داشت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برخی دنبال تطهیر پهلوی/ امام(ره) به مردم اعتماد داشت به گزارش خبرنگار سایت احکام، علی اصغر خانی شامگاه یکشنبه در جمع مردم میامی به مناسبت ۱۵ خرداد به میزبانی مسجد جامع این شهر ضمن بیان اینکه امام خمینی (ره) معمار انقلاب اسلامی سهم و حق بزرگی بر گردن مردم مسلمان ایران و مستضعفان دنیا دارد، ابراز کرد: امام (ره) شخصیت مذهبی، مردمی، انقلابی و سیاسی بی‌بدیل و بی نظیری در تاریخ ایران محسوب می‌شوند.
وی با بیان اینکه پس از ارتحال امام خمینی (ره) میلیون‌ها نفر در تشییع پیکر ایشان حضور یافتند که نشان می‌دهد مردم تا چه میزان نسبت به ایشان عشق و ارادت داشتند، افزود: امام (ره) به جز به خدا و مردم به هیچ چیز نمی‌اندیشید.
پاکی و صداقت امام (ره)
نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به پاکی و صداقت و همچنین ساده زیستی امام (ره) ابراز کرد: چه خانواده‌ای را می‌توان یافت که مانند خانواده امام (ره) در اوج سادگی زندگی کرده باشند؟ ایشان تا لحظه‌ای که در دنیا بود اعلام می‌کردند که هیچ فردی از خانواده من نباید هیچ مسئولیتی را داشته باشد.
خانی با بیان اینکه وقتی مسئولان برای نخست وزیری مرحوم سید احمد خمینی (ره) را پیشنهاد کردند، افزود: امام با قدرت اعلام کردند که مخالف هستند و نباید کسی از افراد وابسته به من در نظام اسلامی مسئولیت داشته باشند.
وی با بیان اینکه امام (ره) با خداوند معامله کرد و تمام سختی‌ها را تحمل کرد تا مردم را نجات دهد چرا که ایشان به مردم اعتماد داشت، ابراز کرد: برخی فراموش کرده‌اند که زمان قبل از انقلاب چه وضعیتی بر مردم و روستاهای ما حاکم بود.
وابستگی ایران پهلوی
ماینده شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه هیچ مسئول صادقی منکر مشکلات اقتصادی نیست اما برخی از این وضعیت سو استفاده کرده و دوران قبل از انقلاب را تطهیر کنند، ابراز داشت: مردم ما هوشیار هستند و می‌دانند که این طور نبوده است.
خانی با بیان اینکه ایران و ایرانی قبل از انقلاب اسلامی عزت و آبرویی نداشت، گفت: در دنیا و در منطقه کشور ما به عنوان یک کشور ۱۰۰ درصد وابسته معرفی می‌شد و افرادی که در ایران بودند مانند سالیوان که در خاطراتشان اذعان کردند که آمریکا ۵۵ هزار مستشار یعنی اندازه هفت لشگر امروز سپاه و ارتش، نیرو داشت.
وی افزود: سالیوان سفیر آمریکا در ایران در خاطرات خود می‌گوید که هر وقت من با شاه دیدار داشتم، وقت تعیین می‌کردم تا شاه را بپذیرم. این نشان می‌دهد که ما عزت نداشتیم لذا اینها را باید برای جوانان بیان کرد.
ارتش آمریکایی ایران
نماینده شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه ژنرال هایزر وابسته نظامی آمریکا در خاطرات خود بیان می‌کند که تمام ارتش و نظامی‌های ایران در دست ما آمریکایی‌ها قرار داشت، ابراز کرد: وی در خاطرات خود می‌گوید که حتی مسلح کردن بخش‌های نظامی ایران نیز با تصمیم آمریکایی‌ها صورت می‌گرفت.
خانی با بیان اینکه بی کفایتی و نقاط تاریک دیروز را باید با شرایط امروز مقایسه کرد تا دریافت که در گذشته چه بر مردم ما گذشت، گفت: امام (ره) در زمانی که خیلی از دوستان و برخی نزدیکان ایشان می‌گفتند که امکان ندارد ما بتوانیم شاه را بیرون کنیم چرا که آمریکا و اسرائیل و اروپا و حتی کشورهای منطقه پشتیبان او است، با نیروی ایمان به خدا و اراده یکه و تنها به میدان آمد. امیدوارم از خبر برخی دنبال تطهیر پهلوی/ امام(ره) به مردم اعتماد داشت راضی بوده باشید.

برخی دنبال تطهیر پهلوی/ امام(ره) به مردم اعتماد داشت  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۵ ۰۲:۳۹:۴۹