برج ۱۱ طبقه فناوری در تبریز تاسیس می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر برج ۱۱ طبقه فناوری در تبریز تاسیس می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، سعید جعفری راد روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: وعده داده بودیم که در سال ۱۴۰۲ دکل مخابراتی و پروژه مسیر دسترسی از آزادراه تبریز-سهند به مجتمع عصر انقلاب تکمیل می‌شود که وعده اول محقق و وعده دوم با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان از مصوبات ریاست جمهوری و ۱۰ میلیارد تومان از دستور استاندار فقید از اول دی ماه آغاز شده است و لاین اولیه زیر سازی شده و لاین برگشت در حال آماده سازی است که امیدواریم تا اواخر اسفند افتتاح شود.
وی ادامه داد: موضوع دوم در خصوص برش استانی است که ۳.۲ همت بوده و بیشترین مقدار برای آذربایجان شرقی است و مرحله اول در حال انجام بوده و محل اختصاص آن برای ایجاد سوله کارگاهی در مجتمع عصر انقلاب است.
وی افزود: پنج پارک در کشور کار ارزیابی را انجام می‌دهند که عملیات را با پنج شرکت شروع کردیم و موضوع بعدی کسب رتبه اول در سامانه “جان” است؛ وزارت علوم و صمت تفاهم‌نامه‌ای داشتند تا سایتی ایجاد و تمام محصولات نوآورانه در آن قرار داده شود و بیشترین تعداد محصول دانش بنیان برای پارک استان ما است و پارک آذربایجان شرقی در برد فراتر از انتظار ثبت شده است.
جعفری راد در ارتباط با نمایشگاه رینوتکس گفت: دبیر ستاد سیاست‌گذاری رینوتکس برای اولین بار امسال رئیس پارک علم و فناوری بود که ۷۹۱ طرح رسید و نهایتاً طرح‌های عرضه شده ۵۷۷ مورد بود و امسال رینوفست را هم برای اولین بار برگزار کردیم.
وی خاطرنشان کرد: موضوع بعدی انتخاب پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به عنوان دبیرخانه وقف فناوری بود که فضای پنج هزار متری در محدوده شهر داریم و در آن برج ۱۱ طبقه تأسیس و به عنوان برج فناوری مورد استفاده قرار می‌گیرد و موزه آناتومی هم خواهیم داشت.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با بیان اینکه تشکیل پردیس مشترک علم و فناوری با شرکت شهرک‌های صنعتی استان محقق شده است، افزود: موضوع بعدی میزان تسهیلات پرداختی است که سقف تسهیلات به ۴۷۰ میلیون تومان رسیده و بودجه پارک علم و فناوری ۱۰۰ درصد افزایش یافته است و طی چهار فاز تسهیلات را گرفته و بعد از سه سال با چهار درصد پرداخت می‌کنند.
وی تاکید کرد: سعی می‌کنیم فعالیت‌های ما صرفاً در تبریز نباشد و رویدادهای مختلفی را هم در شهرستان‌ها برگزار کنیم.
وی گفت: در خصوص سرمایه‌گذاری خارجی نیز در مرکز رشد جلفا سرمایه‌گذارانی از شرکت رشد ترکیه فعالیت می‌کنند و
عددی که از مصوبات ریاست جمهوری تخصیص داده شده حدود ۳ درصد از عدد چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است البته چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال صرفاً برای پارک نیست و از تملک دارایی‌های استان نیز اعتبار داشتیم و رقم برنامه و بودجه کشور در حوزه فناوری خوب نیست و متأسفانه بودجه مصوبات ریاست جمهوری در اغلب استان‌ها به آن صورت در حوزه فناوری تخصیص داده نشده است.
جعفری راد یادآور شد: اکنون ۲۴ مرکز مشترک داریم که ۱۷ مورد شهرستان‌ها است و از نظر میزان مراکز رشد شهرستانی در کشور، پارک استان پیشرو است.
وی گفت: اول و دوم اسفند ماه امسال فولاد مبارکه را دعوت کرده و رویدادی با مرکزیت تبریز برگزار کرده و در سهام شرکت‌ها سرمایه گذاری می‌کند و فولاد مبارکه هم از قانون جهش تولید دانش بنیان استفاده می‌کند. امیدوارم از خبر برج ۱۱ طبقه فناوری در تبریز تاسیس می‌شود راضی بوده باشید.

برج ۱۱ طبقه فناوری در تبریز تاسیس می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۰۸ ۰۲:۴۱:۱۰