با وجود عملیات در اوکراین، برنامه توسعه داخلی را تغییر نمی
دهیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر با وجود عملیات در اوکراین، برنامه توسعه داخلی را تغییر نمی
دهیم
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از تاس، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه روز جمعه در سخنانی با تاکید بر پیگیری برنامه‌های بزرگ توسعه‌ای در روسیه گفت: روسیه برنامه‌های عظیم خود را برای توسعه اقتصادی و اجتماعی، علی‌رغم عملیات نظامی ویژه تغییر نمی‌دهد.
پوتین همچنین افزود برای اجرای برنامه‌های بزرگ، مردم باید برای حل و فصل مسائل آنها گرد هم آیند. رئیس جمهور روسیه در این ارتباط گفت: علیرغم همه تردیدها مربوط به عملیات ویژه نظامی، ما برنامه‌های خود را برای توسعه کشور، توسعه اقتصاد، حوزه اجتماعی، پروژه‌های ملی تغییر نمی‌دهیم. ما برنامه‌های بزرگ و بزرگی داریم.
رئیس جمهور روسیه، روز جمعه همچنین در سخنان دیگری خواستار تأسیس نظام مستقل پرداخت‌های بین المللی شده بود. بر اساس این گزارش، پوتین در همایشی پیرامون هوش مصنوعی تأسیس نظام مستقل پرداخت‌های بین المللی بر اساس ارز دیجیتال و فناوری‌های بلاک چین را خواستار شد.
پوتین در همایش بین المللی هوش مصنوعی که در مسکو برگزار شده بود، افزود: نظام پرداخت بین المللی در حال حاضر تحت سیطره گروهی اندک از کشورها قرار دارد و این زمینه یکی از خطوط هجمه علیه روسیه است. رئیس جمهور روسیه ادامه داد: بنابراین راه اندازی یک نظام جدید پرداخت‌های بین المللی که مستقل از بانک‌ها و دخالت کشورهای ثالث باشد، ضروری است.
پوتین همچنین گفت که نهادهای مالی جهان باید بازتاب واقعیت جهان چندقطبی باشند و بر مبنای اصول دموکراسی عمل کنند. بر اساس فرمان «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه که روز چهارشنبه منتشر شد، وضعیت ویژه اقتصادی این کشور برای تضمین ثبات مالی در حوزه مقررات ارزی تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ تمدید شد.
مجموعه‌ای از احکام در مورد اقدامات ویژه اقتصادی در واکنش به تحریم‌های روسیه در ماه فوریه تا مارس سال جاری صادر شد. این حکم ابتدا قرار بود در ۳۱ دسامبر سال جاری منقضی شود اما اکنون تا پایان سال ۲۰۲۳ تمدید شده است. امیدوارم از خبر با وجود عملیات در اوکراین، برنامه توسعه داخلی را تغییر نمی
دهیم
راضی بوده باشید.

با وجود عملیات در اوکراین، برنامه توسعه داخلی را تغییر نمی
دهیم  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۶ ۰۲:۴۴:۱۰