با حکم امیر کویت، دولت جدید تشکیل می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر با حکم امیر کویت، دولت جدید تشکیل می‌شود به گزارش سوالات شرعی و احکام، دستور تشکیل دولت در کویت به ریاست «احمد نواف الاحمد الصباح» نخست وزیر کویت صادر شد.
به نوشته وبگاه قطری «الخلیج آنلاین» کابینه دولت جدید شامل ۱۵ وزیر است.
پیش از این امیر کویت، احمد نواف الاحمد الصباح، فرزند خود را به عنوان نخست وزیر کشور تعیین کرده بود.
‌احمد نواف الصباح سال گذشته برای نخستین بار از سوی ولیعهد کویت به عنوان نخست وزیر انتخاب شد. ولیعهد در آن زمان با انحلال پارلمان، دستور داد انتخابات پارلمانی زود هنگام برگزار شود.
این فرمان در حالی صادر شده است که دولت پیشین کویت در تاریخ بیست و سوم ماه ژانویه سال جاری به دنبال اختلاف قوه مجریه و مقننه در سال ۲۰۲۲ استعفای خود را به ولی‌عهد این کشور تسلیم کرد.
دولت پیشین کویت پس از سه ماه از تشکیل خود، به علت اصرار نمایندگان پارلمان مبنی بر استیضاح تعدادی از وزرای کابینه استعفا کرد. امیر کویت در اوایل ماه مارس گذشته فرزند خود احمد نواف الاحمد الصباح را مأمور به برعهده گرفتن ریاست هیأت وزیران و تشکیل دولت جدید در این کشور کرد.
دولت سابق فرزند امیر کویت، ششمین دولتی بود که در عرض سه سال در این کشور تشکیل شد. از طرف دیگر، احمد نواف الاحمد الصباح که در سال ۲۰۲۲ به نخست‌وزیر کویت انتخاب شد، سه بار به عنوان نخست‌وزیر کویت انتخاب شده است.
احمد نواف الاحمد الصباح، پست نخست وزیری را برای نخستین بار در ژوئیه ۲۰۲۲ پذیرفت و در اثر وقوع اختلافات با پارلمان، چندین بار از سمت خود استعفا داد. امیدوارم از خبر با حکم امیر کویت، دولت جدید تشکیل می‌شود راضی بوده باشید.

با حکم امیر کویت، دولت جدید تشکیل می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۹ ۰۲:۳۸:۵۹