بایدن چهار ایالت به آمریکا اضافه کرد!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بایدن چهار ایالت به آمریکا اضافه کرد! به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از دیلی میل، گاف جدید رئیس جمهور آمریکا نگرانی آمریکایی‌ها درباره سلامت جسمانی و توانایی‌های ذهنی او را افزایش داده است. جو بایدن در جدیدترین اشتباه فاحش کلامی خود مدعی شده است که ایالات متحده دارای پنجاه و چهار ایالت است.
بایدن در سخنرانی روز جمعه خود در فیلادلفیا که در یک گردهمایی برای جلب حمایت از «جان فترمن»، نامزد دموکرات در انتخابات میان دوره‌ای کنگره حضور داشت، تعدادی ایالت‌های آمریکا را بجای ۵۰ ایالت، ۵۴ ایالت عنوان کرد.
بایدن، ۷۹ ساله در این گردهمایی با دفاع از عملکرد دولتش درباره اینکه چگونه تیم او توانسته مراقبت‌های عمومی بهداشتی و درمانی را بهبود ببخشد، به اشتباه گفت: «ما به ۵۴ ایالت رفتیم تا شرکت‌های دارویی را از افزایش قیمت دارو بازداریم.»
اضافه کردن چهار ایالت به آمریکا، آخرین مورد از یک سلسله گاف‌های سابقه دار بایدن است که همچنان نگرانی‌ها را در مورد توانایی‌های ذهنی او به عنوان مسن‌ترین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده است، افزایش داده است.
علیرغم این نگرانی‌ها، بایدن تاکید کرده است که برای دومین بار در سال ۲۰۲۴ نامزد خواهد شد.
بایدن در طول دوران ریاست جمهوری خود مجموعه‌ای از گاف‌های نگران کننده زده است.او اخیراً نیز هنگام صحبت در دیوالی درباره نخست وزیر جدید انگلیس، به طرز شرم آوری نام نخست وزیر جدید لندن، ریشی سوناک را اشتباه تلفظ و او را «راشی سانوک» خطاب کرد.
یکی از جنجالی‌ترین اشتباهات کلامی بایدن در ابتدای کار او در کاخ سفید صورت گرفت و ۱۸ آبان ۹۹ بود که جو بایدن به‌عنوان رئیس جمهور منتخب در انتخابات ایالات متحده در سخنرانی خود برای اولین بار توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد. در میان سخنرانی خود به اشتباه گفت که آمار فوتی‌های کرونا در آمریکا ۲۳۰ «میلیون» نفر است، اما بلافاصله آن را به «هزار» تغییر داد. رئیس جمهور منتخب ۷۷ ساله در ویلمینگتون، ایالت دلاور به روی صحنه آمد و در حالی که سخنرانی پیروزی خود در انتخابات را ایراد می‌کرد، در سرور کامل بود تا اینکه ناگهان هنگام ارجاع به آمار حیاتی، زبانش گرفت. وی با ارجاع به مناجاتی که به از بر خوانی آن ادامه داد، گفت: امیدوارم این مناجات، آرامش و تسکینی برای بیش از «۲۳۰ میلیون هزار» خانواده‌ای باشد که امسال بر اثر این ویروس وحشتناک، عزیزی را از دست داده‌اند.
اما ماجرا به همین جا ختم نشد و جو بایدن در سخنرانی در هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، این سازمان و آمریکا را با هم اشتباه گرفت. این سخنرانی، نخستین حضور وی در مجمع عمومی سازمان ملل محسوب می‌شد. رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود گفت: ایالات متحده از ارزش‌های دموکراتیک، آزادی و برابری دفاع خواهد کرد. من به حقوق همگانی همه مردم اعتقاد دارم، این در DNA ملت ما وجود دارد و از همه مهم‌تر، ماهیت ذاتی این سازمان – ایالات متحده است. در حاشیه یکی از دیدارهای وی در همان نشست نیز در مورد وضعیت افغانستان گفت که مقامات آمریکایی با رهبران طالبان در کابل و همچنین هیأتی در داهو، پایتخت قطر در تماس مداوم هستند. بعد از این رخداد کاخ سفید تصریح کرد که منظور رئیس‌جمهور آمریکا دوحه بوده است.
بایدن در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی در مورد خروج فوری آمریکا از افغانستان پاسخ‌های گیج‌کننده‌ای را به سوالات درباره رویدادها در افغانستان ارائه کرد و جزئیات مربوط به پسرش را قاطی کرد. او اشتباهاً اشاره کرد که پسرش «بو بایدن» در نیروی دریایی آمریکا در جنگ افغانستان خدمت کرده بود اما فوراً اشتباه خود را تصحیح کرد و گفت که پسرش در حقیقت در ارتش در جنگ عراق خدمت کرده بود. پس از این مصاحبه روزنامه دیلی میل به نقل از چندین پزشک گزارش داد که پزشکان نگرانی خود را درباره اینکه بایدن چگونه از نظر جسمی قادر است در برابر چنین شغل سختی مقاومت کند، ابراز کرده‌اند.
اگر چه «جیمز راو»، کارشناس زوال عقل و تخریب عصبی دانشگاه کمبریج گفته است: ضعف‌های حافظه بایدن رایج است و به خودی خود شرایطی را نشان نمی‌دهد چه برسد به زوال عقل. این ضعف‌ها حتی زمانی که انسان‌ها بسیار پرمشغله هستند و یا پس از یک روز طولانی خسته هستند و بالای ۵۰ سال سن دارند، بسیار عادی است.
نشریه هیل به تازگی در گزارشی به عدم تمایل بایدن به انجام مصاحبه با رسانه‌ها پرداخت و نوشت او برخلاف باراک اوباما و دونالد ترامپ در مدت کمتر از یک سال ریاست جمهوری تنها ۱۰ مصاحبه انجام داده است. عدم تسلط و کاهش قدرت بیان بایدن ۷۸ ساله در ماه‌های گذشته به حدی افول کرده است که مقام‌های کاخ سفید برای کنترل و مدیریت نحوه تعامل بایدن با خبرنگاران بسیار تلاش می‌کنند. امیدوارم از خبر بایدن چهار ایالت به آمریکا اضافه کرد! راضی بوده باشید.

بایدن چهار ایالت به آمریکا اضافه کرد!  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۳۰ ۰۲:۴۱:۱۸