بایدن: پوتین درباره سلاح های هسته ای تاکتیکی شوخی نمی
کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بایدن: پوتین درباره سلاح های هسته ای تاکتیکی شوخی نمی
کند
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در سخنانی گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره سلاح های هسته ای تاکتیکی شوخی نمی کند.
بر اساس این گزارش، جو بایدن در اشاره به تهدیدات هسته ای گفت: اگر اوضاع به همین منوال پیش برود برای نخستین بار از زمان بحران موشک های کوبا، ما با تهدید سلاح هسته ای مواجه هستیم.
بایدن همچنین افزود که زمان زیادی برای تلاش جهت حفظ انسجام ناتو صرف شده است و تغییرات زیادی روی می دهد اما به ماهیت این تغییرات اشاره ای نکرد.
رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که «تا حدودی پوتین را به خوبی می شناسد و او هنگامی که از بکارگیری احتمالی سلاح های هسته ای تاکتیکی یا سلاح های بیولوژیک و شیمیایی صحبت می کند، شوخی نمی کند».
بایدن همچنین گفت که از میزان آسیب زیادی که دولت سابق این کشور به سیاست خارجی واشنگتن وارد کرده اطلاع نداشته است.
ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در سخنرانی در کنفرانس بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ گفته بود: روسیه هیچ‌کس را با سلاح‌های هسته‌ای تهدید نمی‌کند؛ ما این سلاح‌ها را در اختیار داریم و همه باید این را بدانند و در صورت لزوم از آن برای حفاظت از حاکمیت کشور خود استفاده خواهیم کرد.
پوتین در ادامه درباره خط قرمزهای مسکو و احتمال حمله به مراکز تصمیم گیری در کی یف توضیح داد: در مورد این خط قرمزها، اجازه دهید نظرم را نزد خودم نگه دارم زیرا این حوزه‌ای است که قبل از هر چیز باید به رهبری نظامی و سیاسی کشور واگذار شود.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: اقدامات روسیه در دنباس بر خلاف اقدامات آمریکا در لیبی و عراق کاملاً قانونی است. امیدوارم از خبر بایدن: پوتین درباره سلاح های هسته ای تاکتیکی شوخی نمی
کند
راضی بوده باشید.

بایدن: پوتین درباره سلاح های هسته ای تاکتیکی شوخی نمی
کند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۷ ۰۲:۳۷:۵۳