بایدن «وضعیت اضطرار ملی» درباره ایران را تمدید کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بایدن «وضعیت اضطرار ملی» درباره ایران را تمدید کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، کاخ سفید از تمدید وضعیت اضطراری درباره ایران خبر داد.
بر اساس این گزارش، کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا وضعیت اضطراری درباره ایران را به مدت یکسال دیگر تمدید کرد.
آمریکا با صدور بیانیه‌ای با اشاره به صدور فرمان اجرایی در قبال ایران در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ توسط رئیس‌جمهور وقت این کشور، اعلام کرد که آن را به مدت یک‌سال دیگر تمدید کرده است.
بیانیه مذکور در ادامه می‌افزاید: وضعیت اضطرار ملی اعلام شده در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ و تدابیر اتخاذ شده در آن روز برای رسیدگی به آن وضعیت اضطراری باید تا بعد از ۱۴ نوامبر ۲۰۲۲ ادامه یابد.
گفتنی است، چند روز پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران «جیمی کارتر» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا با صدور فرمان اجرایی شماره ۱۲۱۷۰ در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹، به این اقدام مبادرت نمود.
از زمان وقوع انقلاب اسلامی در ایران و سرنگونی رژیم پهلوی در سال ۱۹۷۹ میلادی (۱۳۵۷ شمسی) وضعیت اضطراری ملی در قبال ایران هرساله از سوی دولت‌های مختلف آمریکا تمدید می‌شود.
در روز ۱۴ نوامبر سال ۱۹۷۹ (۲۴ آبان سال ۱۳۵۸) رئیس جمهوری وقت ایالات متحده برای نخستین بار این فرمان اجرایی را صادر کرد و از آن زمان تاکنون، هر ساله تمدید شده است. امیدوارم از خبر بایدن «وضعیت اضطرار ملی» درباره ایران را تمدید کرد راضی بوده باشید.

بایدن «وضعیت اضطرار ملی» درباره ایران را تمدید کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۹ ۰۲:۳۷:۴۶