بایدن: هرگز همه پرسی روسیه در اوکراین را به رسمیت نخواهیم
شناخت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بایدن: هرگز همه پرسی روسیه در اوکراین را به رسمیت نخواهیم
شناخت
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه النشره، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در سخنانی گفت که واشنگتن هرگز همه پرسی‌های روسیه در اوکراین را به رسمیت نخواهد شناخت.
بر اساس این گزارش، جو بایدن در اجلاس سران کشورهای جزایر اقیانوس آرام افزود: ما همه پرسی‌های صوری و جعلی را که روسیه در مناطق اوکراین برگزار کرد، به رسمیت نخواهیم شناخت.
لازم به ذکر است که همه‌پرسی برای پیوستن چهار منطقه مذکور، از هفته گذشته آغاز شد و سه‌شنبه به اتمام رسید و پس از رأی موافق اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان در این همه‌پرسی، مناطق مذکور درخواست رسمی خود را برای پیوستن به روسیه ارائه کردند.
اوکراین و کشورهای غربی این همه‌پرسی را ساختگی و نامشروع خوانده‌اند. الحاق این مناطق به روسیه بدان معنا است که مسکو ناحیه‌ای به وسعت کشور پرتغال را به قلمرو خود اضافه خواهد کرد.
این در حالی است که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز جمعه جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک و دو منطقه زاپروژیا و خِرسون را به روسیه الحاق خواهد کرد.
پسکوف گفته است که مراسم الحاق، روز جمعه رأس ساعت ۱۵ به وقت محلی، در کاخ بزرگ کرملین با امضای «توافق الحاق قلمروهای جدید به فدراسیون روسیه» برگزار خواهد شد.
وی درباره این مراسم گفت: توافقنامه الحاق با چهار قلمرویی که در آن همه‌پرسی انجام شده و درخواست‌های مربوطه را به طرف روسی ارائه داده‌اند، امضا خواهد شد.
در مراسم الحاق، پوتین سخنرانی خواهد کرد و عصر جمعه نیز مراسم جشنی در میدان سرخ مسکو برگزار می‌شود. امیدوارم از خبر بایدن: هرگز همه پرسی روسیه در اوکراین را به رسمیت نخواهیم
شناخت
راضی بوده باشید.

بایدن: هرگز همه پرسی روسیه در اوکراین را به رسمیت نخواهیم
شناخت  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۹-۳۰ ۰۲:۴۰:۱۵