باکو مدعی گلوله باران مناطقی از نخجوان توسط ارتش ارمنستان
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر باکو مدعی گلوله باران مناطقی از نخجوان توسط ارتش ارمنستان
شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ادعا کرد که یگان‌های نیروهای مسلح ارمنستان امروز از مواضع خود، مواضع ارتش آذربایجان واقع در مسیر شهرک حیدرآباد از توابع شهرستان «صدرک» جمهوری خودمختار نخجوان را هدف خمپاره قرار داده‌اند.
وزارت دفاع آذربایجان در این بیانیه مدعی شد که مواضع ارتش باکو در نزدیکی شهر «شوشا» واقع در منطقه قره‌باغ بار دیگر هدف خمپاره نیروهای نظامی ارمنستان قرار گرفته است.
سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان بدون اشاره به تلفات این درگیری نظامی، از اقدام متقابل نیروهای آذربایجانی خبر داد و رهبری نظامی و سیاسی ارمنستان را مسؤول تشدید اوضاع در منطقه عنوان کرد.
روابط میان دو جمهوری پیشین اتحاد جماهیر شوروی سابق (ارمنستان و جمهوری آذربایجان) از سال ۱۹۹۱ و در پی ورود نظامیان ارمنستان به منطقه قره باغ رو به تیرگی گرایید.
این مناقشه به طور ناگهانی در سپتامبر سال گذشته به اوج خود رسید و پس از ۴۴ روز مناقشه خونین سرانجام در دهم نوامبر ۲۰۲۰ با امضای توافقی میان باکو- ایروان و با وساطت روسیه به پایان رسید. امیدوارم از خبر باکو مدعی گلوله باران مناطقی از نخجوان توسط ارتش ارمنستان
شد
راضی بوده باشید.

باکو مدعی گلوله باران مناطقی از نخجوان توسط ارتش ارمنستان
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۱ ۰۲:۴۲:۵۱