باند مافیای قاچاق سوخت در بازرگان منهدم شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر باند مافیای قاچاق سوخت در بازرگان منهدم شد به گزارش خبرنگار سایت احکام، مدیرکل اطلاعات آذربایجان غربی چهارشنبه شب در هشتمین نشست صمیمی خود با اصحاب رسانه، خبرنگاران و فعالین فضای مجازی با تحلیل حوادث اخیر کشور، این وقایع را ناشی از چهار پیشران عمده دانست که در وجود کسی که مرگ او بهانه ناآرامی‌ها شد، متبلور بود.
وی در تشریح وجه تمایز «اعتراض»، «اغتشاش» و «تخریب اموال عمومی و اموال مردم»، مقابله با اعتراضاتی که سوی «اغتشاش» و تخریب گرانه می‌یافت را برای صیانت از امنیت مردم، ناگزیر دانست.
این مقام امنیتی، اصحاب رسانه را به ضرورت هوشیاری و تحلیل دقیق وقایع توجه داد و با تبیین ویژگی‌های «روایات اول» از وقایع، که عمدتاً بر پایه داده‌های ناقص یا نادرست شکل می‌گیرند و خوراک رسانه‌های معاند است، از رسانه‌ها خواست، در بررسی روایت اول و انطباق آن با واقعیات دقت و وسواس بیشتری به خرج داده و روایات دوم را در فضایی غیر احساسی، منطقی و مبتنی بر واقعیات مستدل شکل دهند تا به کاهش التهاب جامعه کمک شود.
مدیرکل اطلاعات استان با اشاره به اینکه افراد دستگیر شده در سطوح مختلفی در اغتشاشات نقش داشته‌اند عنوان کرد با آن دسته از افرادی که رهبری اغتشاشات را بر عهده دارند برخورد جدی باید صورت گیرد چرا که اینها امنیت جان، مال و موجودیت کشورمان را تهدید می‌کنند.
وی فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین را خاطرنشان کرده و خطاب به فعالین رسانه اظهار داشت: اگر در درستی روایت‌های به یقین رسیدید، باید به جهاد تبیین بپردازید و خروجی مجاهدت شما در کف خیابان‌ها خودش را نشان دهد.
این مقام مسئول در ادامه به برخی دستاوردهای سربازان گمنام امام زمان (عج) در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی پرداخت و برخورد با شبکه قاچاق سوخت در شمال استان، دستگیری تعدادی از مدیران و مسئولین متخلف با همکاری دستگاه قضائی را از جمله آنها برشمرد و اعلام کرد: طی روزهای آینده خبرهای خوشی از اتمام بررسی برخی پرونده‌های قضائی به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید.
مقام عالی امنیتی استان با اشاره به اینکه پرونده اتهامات شهرداری ارومیه ۷۰ زونکن است، گفت که با اتمام تحقیقات، روند رسیدگی و صدور کیفرخواست‌ها، دادگاه متهمان این پرونده آغاز شده و احکام آنها صادر خواهد شد.
مدیرکل اطلاعات آذربایجان غربی با ارائه گزارشی از نحوه ضربه زدن جمهوری اسلامی به مقر گروهک‌های تجزیه طلب در خاک اقلیم کردستان عراق، اعلام کرد: به لطف خدا ضربات مهلکی به گروه‌های ضد انقلاب داخل اقلیم وارد آمده و تحرکات آنها به شدت محدود شده است.
وی گفت: تحرکات اسرائیل و آمریکا در اقلیم کردستان افزایش پیدا کرده و اغتشاشات داخلی ایران را به منزله بیعت با خودشان تلقی می‌کنند.
مدیر دستگاه امنیتی آذربایجان غربی از خبرنگاران خواست میدان‌دار تبیین واقعیت‌ها و اقتدار جمهوری اسلامی باشند. او گفت اگر از خاستگاه ناراحتی و اعتراض مردم به نفع دشمنان نظام و با هدف اغتشاش و ناامنی، سو استفاده شود، باید با آن مقابله کرد. امیدوارم از خبر باند مافیای قاچاق سوخت در بازرگان منهدم شد راضی بوده باشید.

باند مافیای قاچاق سوخت در بازرگان منهدم شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۰۳ ۰۲:۳۹:۴۷