بالا گرفتن اختلافات در تل آویو بر سر قانون سربازی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بالا گرفتن اختلافات در تل آویو بر سر قانون سربازی به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «هرتزی هالوی»، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی بار دیگر قانون خدمت سربازی که ائتلاف دولتی حاکم به دنبال تصویب آن است را مورد انتقاد قرار داد.
به موجب طرح مورد نظر کابینه ائتلافی نتانیاهو قرار است یهودیان حریدی از خدمت نظامی معاف شوند.
روزنامه عبری زبان معاریو اعلام کرد که هالوی در سخنانی در مقر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در تل آویو گفته که موضع ما واضح و روشن است و همه باید به خدمت نظامی بروند و قدرت ارتش در این خواهد بود.
هالوی خواستار جذب حداکثری اسرائیلی‌ها از طیف‌های مختلف برای خدمت در ارتش شد.
او گفت: همه کسانی که مخالف خدمت سربازی هستند باید به این فکر کنند که اگر دیگران هم اینگونه رفتار کنند، چه اتفاقی خواهد افتاد.
کابینه ائتلافی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که متشکل از راستگرایان افراطی است، اخیراً پیش نویس قانونی را در زمینه لغو خدمت سربازی حریدی‌ها (یهودیان ارتدکس افراطی) تهیه کرده است.
رهبر جریان حریدی‌ها نیز که عضو از ائتلاف نتانیاهو است، به تازگی تهدید کرده در صورت عدم تصویب این قانون، از ائتلاف با نتانیاهو خارج شده و موجبات سقوط کابینه را فراهم می‌آورد.
در همین رابطه هاآرتص گزارش داد که صدها زن اسرائیلی در حرکت اعتراضی جدیدی تحت عنوان «جبهه مادران»، علیه قانون معافیت فرزندان خانواده‌های جریان حریدی از خدمت وظیفه اعتراض کردند.
آنها با تجمع در برابر یکی از مراکز جذب نیروی ارتش رژیم صهیونیستی، تاکید کردند: فرزندان ما نیز باید همانند فرزندان حریدی ها از انجام خدمت وظیفه معاف شوند.
بنابراین گزارش، این زنان خشمگین که جنبش اعتراضی جدید «جبهه مادران» به راه انداخته‌اند، در تجمع اعتراضی خود شعار «یا همه یا هیچ کس» سر دادند.
آنها اعلام کردند که در صورت عدم لغو معافیت فرزندان حریدی ها از خدمت وظیفه، فرزندان خود را به عدم انجام خدمت تشویق خواهند کرد.
زنان صهیونیست در اعتراض به پیش نویس قانون جدید که برای حریدی هایی که درس تورات می‌خوانند، معافیت از خدمت وظیفه در نظر گرفته است، پلاکاردهایی در دست داشتند که بر آن نوشته شده: خون پسران و دخترانمان ارزان‌تر از فرزندان حریدی ها نیست!
جریان دینی «حریدی» به نخست وزیر رژیم صهیونیستی اخیراً هشدار دادند که عدم تصویب قانون خدمت وظیفه در دوره زمستانی کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی که آنها را از انجام خدمت وظیفه معاف می‌کند، منجر به انحلال کابینه صهیونیستی خواهد شد.
این در حالی است که در آخرین نظرسنجی‌ها نتانیاهو در برابر مخالفانش وضعیت مناسبی ندارد به طوری که در صورت انحلال کابینه و از دست دادن نخست وزیری، توان در اختیار گرفتن اکثریت کنست و تشکیل مجدد کابینه را نخواهد داشت.
پیش از این رسانه‌های عبری گزارش داده بودند که بنیامین نتانیاهو در اندیشه برکناری هرتزی هالیوی رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی است، اما هنوز نتوانسته دلیل موجهی برای اجرای تصمیم خود بیابد.
این منابع با اشاره به اختلاف نظر میان نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس ستاد مشترک ارتش این رژیم تاکید کردند که نتانیاهو قطعاً از برکناری هالیوی متاسف نخواهد شد.
شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد که در روزهای اخیر اختلافات میان نتانیاهو و هالیوی شدت گرفته و نتانیاهو تلاش دارد ضمن تخریب شخصیت هالیوی، وی را برکنار کند.
براین اساس، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در شرایط فعلی هنوز نتوانسته راهکاری قانونی برای برکناری هالیوی را فراهم کند و در تلاش است این تصمیم را با وجود سختی آن، اجرایی کند.
گفتنی است در روزهای اخیر در پی تشدید عملیات‌های مقاومتی در کرانه باختری که به هلاکت چندین صهیونیست منجر شده، ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی صریحاً از هرتزی هالیوی انتقاد کرده و وی را ناکارآمد توصیف کرده است. امیدوارم از خبر بالا گرفتن اختلافات در تل آویو بر سر قانون سربازی راضی بوده باشید.

بالا گرفتن اختلافات در تل آویو بر سر قانون سربازی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۷ ۰۲:۴۰:۱۴