بافت تاریخی سنندج هویت و شناسنامه این شهر است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر بافت تاریخی سنندج هویت و شناسنامه این شهر است به گزارش خبرنگار سایت احکام، گولان فرزامی شامگاه چهارشنبه در جلسه بررسی مطالعات اختصاصی بافت تاریخی سنندج اظهار کرد: بافت تاریخی سنندج با توجه به موقعیت تاریخی، فرهنگی و تمدنی‌اش جزئی از سرمایه ملی کشور به‌شمار می‌رود.
سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی کردستان افزود: به همین منظور بافت تاریخی شهر سنندج برای مطالعات ضوابط اختصاصی به شرکت مشاور واگذار شده است.
وی عنوان کرد: در این مطالعات محدوده تپه‌ها، محلات، بناهای تاریخی ثبتی و با ارزش شناسایی و بازبینی می‌شوند.
فرزامی یادآور شد: بازدیدهای میدانی، اسناد بالادستی، ساختار محلات، بناها و زیرساخت‌های موجود، اسناد تصویری بررسی و تدقیق محدوده بافت تاریخی سنندج با حضور نمایندگان مسکن و شهرسازی و شهرداری در شورای فنی استان مورد تأیید قرار گرفت و برای تصویب نهایی به وزارت میراث‌فرهنگی ارسال می‌شود.
سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی کردستان با بیان اینکه ساخت‌وسازها در بافت تاریخی سنندج تحت نظارت میراث‌فرهنگی استان قرار دارد، بیان کرد: امید است با همکاری تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط ضوابط اختصاصی بافت تاریخی شهرهای تاریخی استان تهیه تا موجبات صیانت و حفظ آن‌ها فراهم شود. امیدوارم از خبر بافت تاریخی سنندج هویت و شناسنامه این شهر است راضی بوده باشید.

بافت تاریخی سنندج هویت و شناسنامه این شهر است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۵ ۰۲:۴۰:۳۴